Vasario 08 d.

Vilniaus inovacijų pramonės parkas: pasirašyta pirmoji sutartis, deramasi su skandinavais

2018-10-16 12:33 Dalintis:

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas pradeda pildyti investuotojų gretas. Balandžio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos  įsteigtas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas (VMIPP) sėkmingai  pradeda savo veiklą. Rugpjūtį VMIPP sudarė sutartį su operatoriumi VšĮ  Šiaurės miestelio technologijų parku, o šis pasirašė valstybinės žemės  nuomos sutartį su Nacionaline žemės tarnyba su ilgalaikės subnuomos  galimybe, tad nuo šiol VMIPP yra atviras investuotojams. Šiuo metu  Šiaurės miestelio technologijų parkas intensyviai derasi su  inovatyviomis Lietuvos ir užsienio pramonės įmonėmis dėl įsikūrimo 24 ha  teritorijoje.

„Rugpjūtį pasirašę VMIPP plėtros startui reikiamas sutartis iškart  sulaukėme susidomėjimo įsikūrimo galimybėmis – prieš keletą savaičių  sudarėme sutartį su pirmuoju investuotoju, į pabaigą artėja derybos su  Lietuvoje įsteigta Skandinavijos kompanijos dukterine įmone, intensyviai  deramės su kitomis Lietuvos ir užsienio kompanijoms. VMIPP yra  vienintelė vieta Vilniaus mieste su išvystyta infrastruktūra, skirta  išskirtinai inovatyvioms pramonės įmonėms, turinti valstybinės svarbos  ekonominio projekto statusą, todėl susidomėjimas šia teritorija mūsų,  kaip operatoriaus, nestebina“, – teigia VšĮ Šiaurės miestelio  technologijų parko vadovas dr. Gediminas Pauliukevičius.

Pasak G. Pauliukevičiaus, vienas iš pagrindinių Vilniaus miesto  inovacijų pramonės parko patrauklumo investicijoms veiksnių yra patogi  lokacija ir susisiekimo tinklas. VMIPP įsikūręs Vismaliukų gatvėje,  netoli Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto  ir mokslo centrų, o tai sukuria galimybę bendradarbiauti su netoliese  esančiais mokslo darbuotojais, užsiimančiais moksliniais tyrimais ir  eksperimentine plėtra, taip pat pasiekti studentus, kurie yra  potencialūs ir perspektyvūs inovatyvių įmonių darbuotojai. Jau dabar  matyti, kad VMIPP įmonėms bus reikalingi aukštos kvalifikacijos  specialistai, todėl planuojama sukurti gerai apmokamas darbo vietas.

Pirmasis oficialus VMIPP investuotojas – lietuviško kapitalo  inžinerinės pramonės įmonė „Poliprojektas“ – šiuo metu pradedanti  įsikūrimo darbus.

„VMIPP pasirinkome dėl patogios vietos – netoli Vilniaus Gedimino  technikos universitetas, galimybė vystytis šalia inovatyvių šiuolaikiškų  kompanijų ir taip pagerinti pozicijas pritraukiant potencialius  investuotojus ir komercinius partnerius. Šiuo metu rengiamės vykdyti  naujos kartos gaisro gesinimo sistemų inovacijų vystymo  projektą. Planuojame, kad prie šiuo metu esamų 30 darbo vietų papildomai  bus įkurta dar 35“, – teigia UAB „Poliprojektas“ direktorius Edvardas  Charžauskas.

Pasak jo, inžinerinės pramonės įmonė daugiau kaip 10 metų užsiima  pastatų ir statinių gaisrosaugos projektavimu. Bendrovė taiko naujausius  skaitmeninius baigtinių elementų metodus apskaičiuojant galimus gaisro  vystymosi parametrus, vertina ir pasitelkia gautus rezultatus nustatant  reikiamus gaisrosaugos inžinerinių sistemų parametrus.

Netolimoje ateityje Šiaurės miestelio technologijų parkas planuoja  pastatyti ir įrengti 2 000 kv. m verslo inkubatorių, skirtą jaunoms  technologinėms gamybinėms įmonėms bei mokslininkams. Taip pat VMIPP bus  įkurti dviejų mokslo ir studijų institucijų filialai, kurių studentai,  tyrėjai ir doktorantai turės galimybę realizuoti savo sumanymus  bendradarbiaudami su jau pažengusiomis VMIPP įsikūrusiomis aukštųjų  technologijų gamybinėmis įmonėmis. Bus siekiama užtikrinti VMIPP įmonių  sinergiją – teritorijoje planuojama įkurti ne mažiau kaip 6 klasterius.

Šaltinis: Šiaurės miestelio technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location