Gegužės 21 d.

Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“: ko nepraleisti?

2019-06-13 10:55 Dalintis:

Šiandien prasideda didžiausias Baltijos šalyse inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“. Į dvi dienas vyksiantį ateities inovacijų tendencijų forumą atvyksta daugiau kaip 50 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų iš garsių pasaulinių kompanijų: „Tesla, „Euronews“, „Siemens Mobility, „Space X, NASA, IBM, Google. Dalyviai taip pat kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasinaudoti B2B susitikimų galimybe, ir aplankyti 30 lietuviškų inovacijų parodą.

Lietuva, kurį laiką buvusi technologijų naudotoja, šiandien rikiuojasi tarp pirmaujančių inovacijų kūrėjų, o „Innovation Drift“ siekia jungti geriausius protus, kurti ateitį, skatinti inovacijų vystymąsi, suteikti galimybę ne tik diskutuoti apie ateities tendencijas, tačiau kurti jas čia ir dabar kartu su įtakingiausiais inovacijų srities profesionalais iš viso pasaulio.

Forumo pranešimų sesijos suskirstytos į 8 temas, aprėpiančias aktualiausias ateities tendencijas, tokias kaip lūžio technologijos, kosmoso technologijos, ateities visuomenė, ateities medicina, ateities startuoliai, ateities iššūkiai, ateities pramonė, moterys inovacijoje.

Birželio13–14 d. „Innovation Drift“ forumo dalyviai pirmą kartą Lietuvoje galės išgirsti vienus reikšmingiausių ateities inovacijų kūrėjų, garsių visame pasaulyje:

Peter Bardenfleth-Hansen – birželio 13 d. Vilniaus inovacijų forume pranešimą skaitys „Tesla“ verslo plėtros vadovas Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos šalims. 10 metų darbo patirtį turintis vienoje iš novatoriškiausių elektra varomų automobilių ir atsinaujinančios energijos gamintojų pasaulyje „Tesla“, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir yra vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus augimo – nuo 500 automobilių per metus 2010 metais iki daugiau kaip 250 tūkstančių. Unikalią ilgametę patirtį sukaupęs inovatorius pasidalins įžvalgomis ir patirtimi, kokio transporto sektoriaus progreso galime sulaukti netolimoje ateityje ir pateiks  įžvalgas, kokios tendencijos bėgant metams vis labiau ryškėja.

Dr. Garrett Reisman – jo pranešimą forumo dalyviai išgris antrąją dieną, birželio 14-ąją. Dr. G. Reismanas yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijų srityje. 2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space  X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu Dr. G. Reismanas „Space X“ kompanijoje užima vyresniojo patarėjo pareigas. „Innovation Drift“ Dr. G. Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje.

Prof. Henrik Scharfe –  danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas H. Scharfe visame pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose ir neabejotinai patraukia praeivių žvilgsnius. 2012 m. TIME žurnalo įvertintas kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, H. Scharfe dalinasi mintimis apie robotikos iššūkius ir ateitį. Tai tik dalis įžvalgų, kurias aprėps jo pranešimas.

Michael Peters – pirmą kartą Lietuvoje viešės ir pranešimą skaitys didžiausio Europos naujienų kanalo „Euronews“ vadovas. Jis kalbės apie naujausių technologijų –  tokių kaip dirbtinis intelektas – vietą ateities žiniasklaidoje bei tai, kokią įtaką tai turės tiek naujienų srautui, tiek vartotojams.

Dmitry Turchyn – „Microsoft“ dirbtinio intelekto rinkodaros skyriaus vadovas turi didesnę nei 15 metų patirtį technologijų srityje. Jis savo pranešimo metu atskleis kompanijos požiūrį į tai, kaip dirbtinis intelektas gali įgalinti žmones, valstybę bei korporacijas siekti daugiau šiandien bei ateityje.

Katja Elschner – forumas suteikia unikalią galimybę išgirsti pasaulinės gigantės „Siemens“ atstovės pranešimą. Kadangi vis daugiau žmonių renkasi gyventi miestuose, reikia judumą užtikrinančių inovatyvių sprendimų. „Siemens Mobility“ siūlo novatoriškus sprendimus išmaniai traukinių ir mobilumo sistemai.

Herbert Hong Bo Chen – daugiau nei 200 technologijų parkų visoje Kinijoje bei daugiau kaip 6000 vietinių ir tarptautinių startuolių: tokia sėkme galinčio pasigirti Tsinghua University Science Park (TusPark) Kinijoje vykdomasis parko direktorius. 

Boris Behringer – buvęs „Porsche Digital Lab“ direktorius, aktyvus novatorius ir verslininkas. B. Behringer penkerius metus „Porsche“ kūrė duomenų analitika paremtą strategiją. Šiuo metu jis prisidėjo prie naujosios Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos regiono bendradarbiavimo platformos, kuri suburia iššūkius padedančius įveikti praktikus ir ekspertus.

Piotr Biskupski – vienas iš IBM Q ambasadorių, teigia, kad kvantinio kompiuterio sprendžiamos problemos yra visiškai kitokios nei sprendžiamos klasikiniu kompiuteriu. Kvantinis kompiuteris neketina pakeisti klasikinio, nes šis puikiai atlieka jam pritaikytas matematines užduotis, todėl, P. Biskupski nuomone, tikėtina, kad ateityje pamatysime hibridinių variantų, kur šios sistemos galės puikiai viena kitą papildyti. Kokia laukia kvantinių kompiuterių ateitis, bus galima išgristi pranešime.

Prof. dr. Arvydas Laurinavičius – „Innovation Drift“ pranešėjas Valstybinio patologijos centro direktorius, sako, viena svarbiausių jo patologinių tyrimų sričių yra vėžinės patologijos, jų vertinimas ir personalizuoto gydymo pritaikymas. Profesorius savo pranešime išsamiai nagrinės naujausių patologijos tyrimų pritaikymą vėžio gydymui. Patologijoje, kaip ir visoje medicinoje, šiuo metu vyksta dvi labai svarbios revoliucijos – skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto panaudojimo, tvirtina pranešėjas.

Lina Jakučionienė – beveik 20 metų patirtį komunikacijos srityje turinti L. Jakučionienė yra Europos komunikacijos vadovų asociacijos ambasadorė Lietuvoje. Ji dirbo Vokietijos ir Europos Parlamentuose. Yra ilgametė komunikacijos projektų konkursų Europoje vertinimo komisijos narė. L. Jakučionienė kalbės apie komunikacijos ateitį ir skaitmeninių technologijų įtaką jai..

Vilniaus inovacijų forume taip pat laukia diskusija su Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei Belgijos atsakingų ministerijų atstovais apie Baltijos šalių vietą ateities inovacijų žemėlapyje, Tomos Grinytės, Google iniciatyvos, kuria siekiama suteikti moterims ir nepakankamai atstovaujamoms grupėms galimybę atvirai kalbėti apie savo pasiekimus darbo vietoje ir už jos ribų, atstovės, kūrybinės dirbtuvės, taip pat galimybė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su vienu ryškiausių startuolių pitch‘o guru Christoph Sollich.

Išsami forumo programa yra čia. 

Ketvirtasis „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location