Spalio 02 d.

Verslo sėkmė vandens pursluose

2018-08-01 12:30 Dalintis:

Arūnas Budreckas kartu su bendraminčiais jau kurį laiką yra  užkietėjęs vandens sporto entuziastas. Prieš 4 metus kartu su kolegomis  jis įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje vandenlenčių parką Klaipėdoje. Šiuo  metu Arūno vadovaujama UAB „Lentų broliai“ komanda vandens pramogomis  siūlo mėgautis net septyniuose pripučiamų batutų parkuose „Water Inn“ ir  keturiuose vandenlenčių parkuose „Wake Inn“ visoje Lietuvoje. Kodėl  lietuviškos vasaros vandens pramogoms – tobulos, o didžiausi jų mėgėjai  turėtų keliauti į Zarasus?

Kaip susikūrė pirmieji „Water Inn“ vandens pramogų parkai? Kur galima juos rasti?

Vandens pramogų parkus išbandėme su kolegomis keliaudami užsienyje  prieš daugelį metų ir ilgainiui tapome prisiekusiais vandens sporto  entuziastais. Pradėjome nuo vandenlenčių, vėliau – įrengėme vandens  batutų parkus. Praėjusiais metais Vilniaus rajone šalia vieno  populiaraus viešbučio nutarėme atidaryti unikalią vandens pramogų zoną,  kuria mėgautis gali visos šalies gyventojai. Tai pripučiamų vandens  batutų parkas, sulaukęs didžiulės sėkmės – jame noriai laiką leidžia  aktyvaus laisvalaikio mėgėjai.

Verslas greitai įgavo pagreitį – šiuo metu „Water Inn“ yra  didžiausias pripučiamų vandens batutų parkų tinklas šalyje. Batutų  parkai veikia 7 Lietuvos vandens telkiniuose – Vilniuje (Ežeraičio g. ir  Pilaitėje, Salotės ež.), Kaune (Lampėdžio ež.), Trakuose (Akmenos ež.  ), Druskininkuose (Alkos tv.), Zarasuose (Zaraso ež.) ir Dauguose  (Alytaus raj. Daugų ež.), 4 jų įsikūrę vandenlenčių sporto parkuose  „Wake Inn“.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdami verslą? Kokios finansavimo priemonės padėjo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

Didžiausias mums kilęs iššūkis buvo tinkamų vietų vandens parkams  suradimas. Vandens telkiniai turi būti patogioje vietoje, lengvai  prieinami, kad į parką patogiai galėtų atvykti klientai. Stebėjome  aplinką, ieškojome tokių vietų, kur reikiamiems įtvirtinimams būtų  pakankamai erdvės.

Susidūrėme ir su finansiniais iššūkiais. Prieš ketverius metus, dar  kurdami vandenlenčių parką pajūryje, kreipėmės į „Invegą“ (aut. UAB  „Investicijų ir verslo garantijos“), kuri suteikė galimybę pasinaudoti  jų teikiama garantija verslo paskolai gauti. Tai buvo sėkmingos pradžios garantas – įsibėgėjome, įsigijome reikiamą įrangą, sukūrėme darbo vietų.

Šiuo metu skaičiuojame, kad į visą vandens pramogų ir vandenlenčių parkų tinklą esame investavę beveik 0,5 mln. eurų.

Kuo ypatingi „Water Inn“ batutų ir „Wake Inn“ vandenlenčių parkai? Ką juose galima rasti, kokias pramogas išbandyti?

Didžiausias vandens pramogų parkas šiuo metu yra Zarasuose. Vandenyje  yra 9 labai kokybiškos ir įdomios figūros, trasą juosia medinis  takelis, kad būtų lengva išlipti iš vandens. Viduryje – sumontuotas  bangolaužis, stabdantis bangas ir išlaikantis ežero paviršių lygų.

Bendras „Water Inn“ batutų parkų plotas siekia nuo 1 000 iki 2750 kv.  metrų. Parkuose įrengta nuo 27 iki 59 skirtingų kliūčių: buomai, lynai  šuoliams į vandenį, batutai, čiuožyklos, plaukiojančios salos ir kt.

Taip pat nuomojame visą pramogoms reikalingą įrangą: lentas, kelių  lentas, hidrokostiumus, šalmus ir liemenes. Vienu metu parke gali  pramogauti net iki 80 svečių.

Vandenlenčių parkuose „Wake Inn“ įrengtos naujos, modernios trasos su  vandens figūromis, taip pat veikia kavinės bei laisvalaikio prekių ir  įrangos parduotuvės. Beveik visus parkus supa paplūdimiai, pievelės, yra  įrengtos terasos – tokia aplinka yra patraukli ir ekstremalaus sporto,  ir ramaus laisvalaikio mėgėjams bei netradicinės aplinkos asmeninėms  šventėms ieškantiems klientams.

Ar tiesa, kad jūsų siūlomoms vandens pramogoms reikia  ypatingo fizinio pasirengimo? Kokie žmonės gali pramogauti batutų  parkuose?

Vandens batutai yra labai smagi, azartą žadinanti pramoga. Geriausia  tai, kad ji yra ir labai universali – parkuose gali lankytis bet kurio  amžiaus, fizinio pasirengimo ar interesų žmonės. Taip pat svarbu, kad ši  pramoga labai tinka lietuviškoms vasaroms, yra populiari ir šviečiant  saulei, ir pilant lietui – varžymasis batutų parke per lietų dažnai yra  kur kas smagesnis iššūkis nei pramogos šviečiant saulei.

Jauniausi lankytojai mūsų parkuose yra 6–11 m. amžiaus vaikai –  pramogaujant jiems būtina suaugusiojo priežiūra (vienas suaugęs gali  lydėti 6 vaikų grupę). Nors parkuose visą laiką budi 3–4 profesionalūs  gelbėtojai, ir vaikai, ir suaugę turi būti budrūs, laikytis tam tikrų  saugos taisyklių, bent minimaliai mokėti plaukti. Kiekvienas lankytojas  privalo dėvėti gelbėjimosi liemenę, vėsesniu oru – hidrokostiumą.

Trasos visuose parkuose yra kintančio sudėtingumo, todėl juose galima ir parelaksuoti,  ir patikrinti savo baimės ribas. T. y. viena trasos dalis – lengvesnė,  tinkanti vaikams ar norintiems su pramoga subtiliai susipažinti  suaugusiems, kita – sudėtingesnė, kur adrenalino troškulį entuziastams  malšina ekstremaliosios vandens figūros.

Stebint iš šalies atrodo, kad jūsų darbas yra nesibaigianti  pramoga – pasidalinkite, ar taip yra iš tikrųjų: kokių atsakomybių  turite?

Žinoma, kad toks įspūdis nėra teisingas – visa, ką sukūrėme yra  nuoseklaus ir nelengvo darbo rezultatas. Nuosavo verslo kūrimui reikia  labai daug energijos ir atsidavimo. Esame atsakingi už visas sritis,  bendraujame su tiekėjais, klientais, kasdien sprendžiame įvairiausius  klausimus – nuo personalo poreikių iki įrangos naudojimo parkuose  subtilybių ir tobulinimo.

Ar esate numatę plėtrą? Ar turite didesnių verslo užmojų?

Batutų parkų skaičius Lietuvoje jau yra optimalus. Esame  suinteresuoti gerinti jau turimą infrastruktūrą bei paslaugas. Tiesa,  yra tikimybė, kad kitais metais atidarysime dar vieną ar kelis vandens  pramogų parkus.


Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location