Gegužės 19 d.

Verslo plėtra Lietuvos regionuose įkvėpia naujus verslus augti

2019-11-29 15:00 Dalintis:

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) drauge su Verslo žinių konferencija „Gazelė 2019“ aplankė Lietuvos regionus ir pristatė sėkmingų projektų rezultatus, dalijosi projektinio valdymo ekspertinėmis žiniomis.

Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys sako, kad ypatingai svarbu palaikyti ryšį su verslo atstovais visuose Lietuvos regionuose. „Regionai mums yra nepaprastai svarbūs. Didžiulę pridėtine vertę Lietuvai ir pasauliui kuriantys projektai gimsta ir didmiesčiuose, ir tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose. „Gazelė 2019“ – puikus to įrodymas,“ teigia LVPA vadovas.

Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose verslo patirtimi dalinosi projektus pagal LVPA administruojamas ES investicijų priemones įgyvendinusių įmonių - „Rubedos", „Schmitz Cargobull Baltic“, ir „Cherry Servers“ – vadovai bei LVPA vyresnioji patarėja komunikacijos ir rinkodaros klausimais Indrė Radavičienė.

Klaipėdoje robotikos gigantės „Rubedos“ verslo vystymo vadovas ir vienas iš įkūrėjų Linas Vaitulevičius pasakojo apie kapitalo svarbą ir kitas verslo plėtros sąlygas. „Pagrindinis verslo akseleratorius yra kapitalas. Aukštųjų technologijų įmonėje norint sukurti produktą ir pristatyti jį rinkai reikalingos investicijos. Jei akcininkų indėlis nepakankamas, egzistuoja galimybė pasinaudoti ES investicijomis ar kitomis alternatyvomis. Mes naudojomės LVPA priemonėmis. Kapitalas – būtina, tačiau nepakankama sąlyga verslo augimui. Dar reikalingas strateginis planavimas bei kitos priemonės,“ – teigė L. Vaitulevičius.

Vieną tokių priemonių pristatė serverių nuomos ir prieglobos (hostingo) bei debesijos paslaugas teikiančios įmonės „Cherry servers“ vadovas Artūras Lazejevas ir pirkimų vadovas Mantas Mišeikis. „Cherry servers“ vadovai Šiauliuose su verslo atstovams pristatė verslo procesų optimizavimo svarbą. „Pasirodė, kad norint dvigubai išauginti apyvartą, nereikia pasamdyti dvigubai daugiau žmonių - reikia peržiūrėti procesus,“ – sakė A. Lazejevas. Pasak įmonės vadovo, įgyvendinant ES investicijų projektą, kurio metu buvo diegiami ISO standartai, pastebėta, kad pirkimų procesas apima daugelį kitų procesų – pajėgumų, biudžeto planavimą, tad įmonė investavo į procesų suvaldymą, automatizavimą ir standartizavimą. Įmonėje buvo centralizuoti pirkimai, atnešę reikšmingą pelno ir pajamų augimą.

„Cherry servers“ vadovui antrino verslo procesų ekspertė, LVPA vyresnioji patarėja komunikacijos klausimais I. Radavičienė. Jos teigimu, verslo augimo pagrindas – vartotojų poreikių ir organizacijos procesų susietumas. Pasak ekspertės, verslo procesai turi kurti pridėtinę vertę vartotojams ir nešti tiesioginę materialinę naudą įmonei, tuomet verslas turi visas galimybes plėtrai.

„Turbūt viena iš svarbiausių įmonių užduočių – būti naudingiems klientams,“ pažymėjo kėbulų, priekabų ir puspriekabių gamybos įmonės „Schmitz Cargobull Baltic“ vadovas Raimundas Petrauskas, Panevėžyje pakvietęs į pokalbį apie verslo strategijos svarbą, inovacijų ir pridėtinės vertės kūrimo reikšmę, konkurencingumo klausimą bei organizacinės kultūros ir vadovų lyderystės vaidmenį versle.

„Gazelė 2019“ leido dar kartą sugrįžti prie LVPA administruotų projektų sėkmės istorijų ir įkvėpti verslo atstovus imtis naujų ambicingų, konkurencingumą didinančių idėjų įgyvendinimo. LVPA specialistai viso konferencijų ciklo metu konsultavo aktualiausiais ES investicijų klausimais ir skatino įmones domėtis verslo plėtros galimybėmis.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location