Spalio 01 d.

Verslo naujokų noras skolintis pasiekė piką

2018-10-26 07:55 Dalintis:

Verslo naujokų pasitikėjimas  ir noras skolintis pasiekė piką – net du iš trijų verslą norinčių  pradėti gyventojų turimos verslo idėjos įgyvendinimui planuotų imti  kreditą, rodo bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)  užsakymu atliktas tyrimas. Šis rodiklis yra aukščiausias nuo 2013 metų  pradžios.

Anot „Invegos“ generalinio direktoriaus Kęstučio Motiejūno,  pradedančiųjų verslininkų norą skolintis didina palankios ekonominės  sąlygos.

„Ekonomikos atsigavimo krypčiai įgaunant vis daugiau ir tvaresnio  pozityvumo, 2017 metais jau kas antras verslą norintis kurti gyventojas  neatmetė skolinimosi galimybės, o šiemet birželį fiksavome rekordinį 66  proc. rodiklį. Tiek būsimi verslo naujokai, tiek veiklą pradedančios  įmonės, gebėdamos lanksčiai ir operatyviai reaguoti į kintančias  ekonomines sąlygas, drąsiai vertina savo galimybes grąžinti reikalingą  pirmąją piniginę injekciją“, – pranešime spaudai sakė K. Motiejūnas.

Pasak jo, pradedančios įmonės paprastai vertinamos kaip padidintos  rizikos grupė, todėl joms gauti paskolą kredito įstaigoje itin sunku,  tačiau tam labai gelbėja paskolų garantijos.

„Šiais metais priėmėme net 92 proc. teigiamų sprendimų dėl prašomų  paskolų garantijų. Pradinio kapitalo ir pirmųjų investicijų  užsitikrinimas verslo pradžiai yra vienas didžiausių iššūkių, todėl  džiugu, kad į tai žiūrima rimtai. Finansavimą teikiančios institucijos  nori matyti pasitikinčius savimi, žinančius, ką daro, žmones, kurie  nenuvertina pasiruošimo etapo ir geba pagrįsti, kad jų verslui  paskolintos lėšos bus grąžinamos drausmingai“, – teigė K. Motiejūnas.

Šiemet pirmąjį pusmetį 35 proc. garantijų buvo suteikta už iki  penkerių metų veiklą vykdančių įmonių paskolas, iš kurių net 21 proc.  sudarė įmonių, veikiančių iki 1 metų, paskolų garantijos.

Tyrimą „Invegos“ užsakymu šių metų birželį atliko įmonė „Eurotela“, apklaususi 1020 gyventojų ir 309 įmones.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location