Birželio 20 d.

„Verslo ir mokslo partnerystės 2018“ apdovanojimas – lazerių įmonei UAB „Femtika“

2018-10-02 17:00 Dalintis:

UAB „Femtika“ kartu su Vilniaus  universiteto Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centru sukurtos  mikroformavimo femtosekundiniu lazeriu staklės „Laser Nanofactory“,  skirtos mažiems trimačiams objektams, kurie laisvai tilptų ant  blakstienos arba adatos skylutėje, gaminti, nugalėjo Ūkio ministerijos  organizuotame konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2018“.

Tai pirmoji pasaulyje hibridinės gamybos  mašina, leidžianti naudoti labai platų medžiagų spektrą – polimerus,  metalus, stiklą, keramiką. Šią technologiją galima taikyti medicinoje  (pvz., nano robotų, galinčių judėti žmogaus venose ir pristatyti vaistą  tiksliai į pažeistą vietą, gamyboje), mikro mechanikoje (labai tikslių  jutiklių gamyboje), optikoje ir fotonikoje (mikrolęšių, kurie aktualūs  įvairių bepiločių orlaivių pramonėje, fotoninių kristalų gamyboje).

„Lietuvos lazerių pramonė itin sėkmingai  dirbo mokslui skirtų lazerių rinkoje, todėl net 90 iš 100 geriausių  pasaulio universitetų naudojami lietuviški lazeriai. Tačiau šalies  lazerių gamintojai vis aktyviau žvalgosi į medicinos, karo ir  autonominių automobilių industrijas, turinčias dideles augimo  perspektyvas ir ieškančias sprendimų lazerių sistemų srityje. Taigi  platų pritaikymo spektrą turinti „Femtika“ sukurta inovacija yra  svarbios transformacijos lazerių pramonėje simbolis“, –  teigia ūkio  ministras Virginijus Sinkevičius.

„Verslo ir mokslo partnerystės“  apdovanojimas skiriamas originaliais sprendimais pasižyminčioms ir  inovatyvius produktus kuriančioms Lietuvos įmonėms. Šis konkursas  organizuojamas aštuntąjį kartą. Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal  pristatomo produkto išskirtines savybes ir specifinius inovacinius  sprendimus, komercinę produkto naudą ir poveikį įmonės konkurencingumui,  intelektinės nuosavybės apsaugą, įmonės išlaidas mokslinių tyrimų ir  eksperimentinės plėtros veikloms.

Konkursui paraiškas galėjo teikti visos  įmonės, kurios, bendradarbiaudamos su tyrėjais ir mokslininkais, sukūrė  ir rinkai pristatė inovatyvius produktus. Nugalėtoją rinko speciali  komisija, sudaryta iš Ūkio ministerijos, Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūros (MITA), Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos  verslo konfederacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovų.

„Verslo ir mokslo partnerystės 2018“  apdovanojimas įteiktas per „Inovacijų savaitę 2018“ vykstančios  Inovacijų parodos atidarymo metu. Inovacijų paroda vyksta rugsėjo 26–27  d. prekybos centre „Panorama”, Vilniuje. Joje galima pamatyti ir  išbandyti tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje sukurtas inovacijas.

„Inovacijų savaitės 2018“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su MITA.

Šaltinis: MITA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location