Liepos 02 d.

Verslo akceleravimo programa JAV vėl laukia startuolių iš Lietuvos

2020-03-04 08:15 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia startuolius dalyvauti antrą kartą organizuojamoje akceleravimo programoje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Programos dalyviai tobulins verslo vystymo įgūdžius, susipažins su verslo plėtros JAV ypatumais, megs ryšius su partneriais, klientais ir investuotojais iš JAV.

„Praėjusiais metais pirmą kartą organizuota programa pranoko mūsų lūkesčius. Konkurse dalyvavo virš 50 susidomėjusių, o perspektyviausi startuoliai savo idėjomis ir produktais stebino JAV investuotojus. Kai kurie jų jau pasirašė susitarimus su partneriais iš JAV bei derasi dėl bendradarbiavimo su kitomis vietos organizacijomis. Norime, kad daugiau Lietuvos startuolių pasinaudotų šia galimybe ir gautų vertingų žinių tiek bendraisiais verslo plėtros, tiek verslo vystymo už Atlanto klausimais“, – teigia MITA Inovacijų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas Ričardas Valančiauskas.

Akceleravimo programa bus vykdoma dviem etapais. Pirmasis etapas vyks balandžio 6–9 d. Vilniuje, antrasis – birželio 15–19 d. Bostone (JAV).

Pirmojo etapo Vilniuje metu bus organizuojami mokymai ir teikiamos individualios konsultacijos dėl verslo plėtros JAV. Mokymuose startuoliai bus supažindinti su JAV inovacijų ekosistema ir verslo kultūra, dalyvaus interaktyviuose užsiėmimuose, skirtuose tobulinti pristatymo įgūdžius. Individualiuose susitikimuose programos dalyviai bus konsultuojami dėl vertės pasiūlymo formulavimo, plėtros JAV strategijos, verslo partnerių ir investuotojų paieškos JAV.

Antrajame etape Bostone dalyvaus pirmojo etapo metu atrinktos įmonės. Jos dalyvaus įvairiose ekspertų sesijose, kuriose bus aptarti aktualūs plėtros JAV klausimai – įmonės steigimo, intelektinės nuosavybės valdymo, mokesčių ir pan. Programos dalyviams taip pat bus organizuojami individualūs susitikimai su potencialiais partneriais, klientais, investuotojais, jie dalyvaus įvairiuose ryšių mezgimo renginiuose, galės nemokamai naudotis darbo vieta Kembridžo inovacijų centre.

„Bostone Lietuvos startuoliams bus skirta darbo erdvė Kendall Square rajone. Kaip teigia patys amerikiečiai – inovatyviausioje kvadratinėje mylioje visame pasaulyje. Šioje teritorijoje įsikūrusios žymiausios kompanijos ir mokslo institucijos – nuo Google, Microsoft, General Electric iki MIT instituto. Akivaizdu, kad joje apstu galimybių užmegzti naudingus ryšius“, – tvirtina R. Valančiauskas.

Programą MITA tęsia su Bostone įsikūrusia konsultacine kompanija „MassGlobal Partners“. Kompanija teikia verslo plėtros paslaugas, padeda klientams vystyti įėjimo į JAV rinką strategijas, vykdo individualizuotas verslumo vystymo programas. „MassGlobal Partners“ sudaro ekspertų komanda, turinti vidutinę 25 metų patirtį įvairiose srityse. Dauguma ekspertų yra turėję savo verslus, dalyvavę įmonių valdyme, dirbę mentoriais įvairiuose projektuose. Bendradarbiaudama su įvairių valstybių valdžios institucijomis ir regioninėmis verslo skatinimo organizacijomis, kompanija įgyvendina iniciatyvas, skatinančias pažangių vietos įmonių augimą ir tarptautiškumą. Tarp tokių valstybių ir regionų – Belgija, Suomija, Italija, Slovakija, Čilė, Katalonija.

Paraiškas dalyvauti akceleravimo programoje MITA priima iki kovo 20 d. Detalią informaciją apie dalyvavimo programoje sąlygas galima rasti čia.

 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location