Balandžio 19 d.

Versle kaip sporte – išlieka stipriausi

2019-01-11 10:25 Dalintis:

Ko gero, ne vienas yra girdėjęs „auksinėmis“ vadinamas  sveikos gyvensenos taisykles, kad angliavandenių reiktų vartoti kuo  mažiau, o po 18 val. apskritai nevalgyti. Pasak Mariaus Blaževičiaus,  sporto klubo „GYM Kūno kultas“ įkūrėjo, tai dešimtmečio senumo mitai,  kurie vis dar gajūs mūsų visuomenėje. Perpildytoje sporto klubų rinkoje,  anot verslininko, kaip niekad svarbu nuolat domėtis naujausiomis  tendencijomis.

Tobulėti skatino žinios apie sportą

„Net pertraukas tarp pamokų mokykloje praleisdavau ant skersinio, esu  dalyvavęs sporto varžybose Lietuvoje ir Europoje pats bei esu padėjęs  ruoštis kitiems. Kai pajutau, kad galiu atsakyti į bet kurį klausimą,  susijusį su sportu, supratau, kad noriu dirbti sau ir pradėti nuosavą  verslą, kurio pagrindinė kryptis – sveika gyvensena. Pradėjau nuo  prekybos maisto papildais. Vėliau atidarėme ir sporto klubą, kuriam  šiandien jau dveji“, – apie savo verslo pradžią pasakoja M. Blaževičius.

Pasak jo, dirbant sporto sferoje, svarbiausia yra tobulėti ir „neužmigti ant laurų“.

„Kiekvienas naujas kliento klausimas ir dar nežinoma sritis mane  verčia ieškoti, domėtis ir tobulėti. Pagrindinė mano taisyklė, kuria  vadovaujuosi jau pastarąjį dešimtmetį, tobulinti savo žinias apie  sportą, remiantis ne publicistiniais, masėms skirtais straipsniais, bet  mokslinėmis studijomis. Tuo vadovaujuosi atsirinkdamas ir savo  darbuotojus. Man svarbu, kad jie būtų pasiekę ne tik gerų sporto  rezultatų, tačiau būtų ir geri savo srities specialistai“, – pripažįsta  verslininkas, pridurdamas, kad šiandieninė sporto klubų perpildyta rinka  skatina ieškoti būdų, padedančių išsiskirti iš konkurentų.

Išlieka stipriausi

Sportininkas M. Blaževičius pripažįsta, kad versle yra kaip ir sporte  – sekasi stipriausiems, todėl patekti ir išsilaikyti sporto klubų  rinkoje ne taip paprasta.

„Pradėjome savo veiklą, kai sporto manija buvo „ant bangos“. Panaši  situacija išliko iki pat šiandien, bet pastebiu, kad verslas labai  panašus į sportą, čia reikalinga ištvermė, savo stipriųjų ir silpnųjų  pusių išskyrimas, nuoseklus rezultatų siekimas, augimas ir nuolatinis  tobulėjimas. Aplinkiniai, matydami tik rezultatus, dažniausiai nežino,  kiek darbo į tai reikia įdėti. Mane labiausiai stiprina ir motyvuoja  žinojimas, kad dirbi ne veltui, bet tai įvertina ir aplinkiniai“, –  pastebi M. Blaževičius.

Pradėjęs prekiauti maisto papildais, verslininkas slapta svajojo įkurti ir sporto klubą, tačiau susidūrė su investicijų trūkumu.

„Visi, kurie pradeda dirbti nuo nulio, kad ir kokį prieš tai būtų  turėję nusiteikimą, laikui bėgant supranta, kad viskam reikalingos  išlaidos. Šiame etape man ilgai neteko užsibūti, nieko nelaukdamas  pasinaudojau lengvatine paskola, kurią man suteikė UAB „Investicijų ir  verslo garantijos“  („Invega“), pasiūliusi garantiją verslo paskolai bei  darbo užmokesčio kompensavimo lengvatą. Šios investicijos yra teikiamos  pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“, finansuojamas iš  Europos socialinio fondo. Pagal kitą priemonę – darbo užmokesčio  lengvatą – yra dengiama dalis klubo darbuotojų atlyginimo. Kadangi  šiandien konkurencija sporto klubų rinkoje yra milžiniška, pagalba  pradedantiems verslininkams yra ypač reikalinga“, – sako jis.

Pasinaudojęs suteikta paskola, M. Blaževičius įsigijo nemažą dalį  sporto klubui reikalingų įrenginių, kuriuos rinkosi, kaip pats sako, ne  pagal grožį, kaip daugelis sporto klubų, bet pagal funkcionalumą ir  patvarumą, kad jų nereiktų keisti kas keletą metų.

Pastebi kiekvieną klientą

Pasak M. Blaževičiaus, svarbu, kad žmogus, atėjęs į sporto klubą,  gautų visą reikiamą informaciją, mokėtų save apsaugoti nuo traumų,  tinkamai kvėpuotų, taisyklingai atliktų pratimus. Taip pat – kad  išlaikytų tempą, koreguotų savo laikyseną.

„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susidūriau pradėdamas verslą,  buvo masiškai atidarinėjamos didžiosios sporto salės, dirbančios kiaurą  parą be asmeninių trenerių, instruktorių. Šiandien rinka yra perpildyta,  todėl mažieji sporto klubai užsidaro, nes kai kurie sportuoti norintys  žmonės nesugeba kritiškai priimti informacijos – renkasi sporto klubus  dėl gražių, modernių treniruoklių ir nesvarbu, kad net nežino, kaip  taisyklingai jais naudotis. Mes elgiamės priešingai – stengiamės, kad nė  vienas mūsų sporto klube apsilankęs žmogus neliktų nepastebėtas, ir tai  darome nemokamai“, – psichologinę verslo pusę atskleidžia sporto klubo  įkūrėjas taip apibendrindamas pokalbį.

Šaltiniai: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location