Gegužės 19 d.

Verslas – intensyvus kaip sportas

2018-10-03 14:40 Dalintis:

Vytautas Sriubas yra sporto entuziastas savo pomėgį pavertęs  verslu – prieš kurį laiką vyras įkūrė pirmąjį CrossFit sporto klubą  Kaune, kviečiantį pamiršti nuobodžias, monotoniškas treniruotes. Pasak  verslininko, pradedant dirbti sau, svarbiausia optimistiškai vertinti  viską, ką darai, ir prireikus gauti palaikymo, kurį dosniai dalija šeima  ir mitus apie sportą griaunantys Vytauto klientai.

Kokios asmeninės patirtys ar ankstesnės veiklos paskatino jus pradėti verslą?

Visą gyvenimą mėgau sportą: nuo mažens lankiau karatė, plaukimą, alpinizmą, mėgau snieglenčių sportą, kaitavimą, wakeboard’inimą, 4×4 sportą, motokrosą. Tad aktyvus laisvalaikis visais laikais buvo neatskiriama mano gyvenimo dalis.

Tradicinėje sporto salėje treniruotis man pabosdavo jau po pirmos  savaitės, o funkcinės treniruotės nedavė norimų rezultatų. Tuomet  susidomėjau labai dinamišku užsiėmimu – „CrossFit“, o vėliau ir šio  sporto plėtra Lietuvoje. Įvertinęs galimybę atidaryti pirmąjį tokių  treniruočių klubą Kaune, nesudvejojau.

Ką jūsų gyvenime reiškia sportas? Kuo jis svarbus kiekvieno žmogaus (ne profesionalo) gyvenime?

Sportas ir aktyvus laisvalaikis yra neatsiejama mano gyvenimo dalis.  Stiprėjantis fizinis kūno potencialas padeda man jaustis laisvai, gerina  savijautą.

Fizinis aktyvumas turėtų būti aktualus kiekvienam: jausmas, kai gali  kontroliuoti savo kūną ir jausti visišką laisvę, yra neapsakomas.  Jaustis nevaržomai ir pasitikėti savo kūnu yra labai svarbu – tuomet  žinai, kad turi pajėgumų įkopti į aukščiausius kalnus ar parnešti  sunkius pirkinių maišus iš parduotuvės.

Kuo ypatingas yra CrossFit sportas? 

CrossFit esmė – nuolat besikeičiančių, gimnastikos, sunkiosios  atletikos, bėgimo, irklavimo ir kt. sporto judesių atlikimas labai  intensyviai. Bendraudamas su žmonėmis, pastebiu, kad CrossFit sportas  yra šiek tiek mistifikuojamas: žmonės dažnai mano, kad tai labai sunkus,  tik profesionalams skirtas užsiėmimas. Tačiau tai visiška netiesa –  CrossFit yra vienas universaliausių sportų, kurio treniruočių metu  tobulinamos kasdien natūraliai atliekamų kūno judesių technikos.

Tiems, kurie pamatę CrossFit varžybas galvoja, kad jiems šios  treniruotės per sunkios, vertėtų susimąstyti – argi pasižiūrėję į  maratono bėgikus manote, kad esate per silpni bėgimui? Greičiausiai  žinote, kad bėgimas gali būti įvairus, skirtas mėgėjams ir  profesionalams, taip pat ir CrossFit treniruotės – jos gali būti  palankios bet kokio fizinio pasirengimo žmogui.

Prie mūsų prisijungiantys, aktyviai leisti laiką norintys klientai,  gauna kelis esminius dalykus, keičiančius gyvenimą ir savo kūno bei  savęs suvokimą. Tai ryšys su sportuojančiųjų bendruomene, bičiulystė ir  aukšto intensyvumo treniruotės, padedančios tobulėti, išjudinti  kiekvieną raumenų grupę, ugdyti ištvermę. Išbandę mūsų treniruotes,  klientai keičia požiūrį į sportą – supranta, kad sportas neturi būti  nuobodus, jis negali tapti rutina, darbu, arkančia. Dėl to labai daug  dėmesio ir laiko skiriu treniruočių programų sudarymui: užsiėmimai turi  būti linksmi, įdomūs, išlaikyti CrossFit treniruotėms keliamus  reikalavimus.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte pradėjęs nuosavą verslą? 

Labai didelių sunkumų neiškilo, nes turėjau aiškią idėją ir tvirtai  žinojau, ko siekiu. Man labai padėjo vienos kredito unijos, į kurią  kreipiausi, darbuotojas, supažindinęs su UAB „Investicijų ir verslo  garantijos“ („Invega“) teikiamomis finansinėmis priemonėmis  pradedantiems jauniesiems verslininkams.

Pasinaudojau galimybe gauti lengvatinę paskolą (pagal priemonę  Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamą iš Europos socialinio  fondo), taip pat „Invega“ paskolai suteikė individualią garantiją,  dengiančia net pusę paskolos sumos.

Kuo nuosavas verslas pranašesnis už samdomą darbą?

Samdomas darbas yra daug paprastesnis, jame viskas aišku: tau  paskirtos užduotys ir atsakomybės, darbo apimtys ir pan., kurias turi  vykdyti. Dirbant sau tikslus reikia kelti pačiam ir kaskart jie turi  pranokti ankstesnius pasiekimus. Turi labai stengtis juos įgyvendinti,  rasti būdų ir noro kasdien judėti pirmyn, nes niekas nestovi už nugaros  ir nekontroliuoja nei pelno, nei atliktų ar pradelstų darbų.

Dirbant sau viena reikalingiausių savybių – teigiamas ir optimistinis  požiūris į savo veiklą. Reikiamais momentais ar suabejojus mane  visuomet skatina žmona Deimantė, neleidžia nuleisti rankų net sunkiomis  akimirkomis. Taip pat labai svarbi yra savęs motyvacija.

Kas jus labiausiai įkvepia? Kur semiatės motyvacijos?

Labiausiai mane įkvepia žmonės. Visų pirma, mano šeima, žmona. Ji  niekada neleidžia man pasiduoti ir visuomet kartu džiaugiasi  pasiekimais. Kitas svarbus motyvacijos šaltinis – mano verslo paslaugos  gavėjai – sportuojantys žmonės. Jie ateina į klubą nešini išankstinėmis  nuostatomis: apie CrossFit sportą, apie grupines treniruotes, trenerius  ar kt. dalykus. Kai keičiasi jų požiūris, kai į užsiėmimus klientas  ateina vis labiau pasitikintis savimi, o po treniruotės atsisveikina su  šypsena, supranti, kad tai, ką darai, yra naudinga.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location