Gruodžio 07 d.

Veriasi naujos galimybės verslo bendradarbiavimui su Vokietija

2021-11-22 12:00 Dalintis:

Didžiausio Europoje vieno langelio principu veikiančio verslo paramos tinklo European Enterprise Network (EEN) pagalba Lietuvos įmonės jau užmezgė nemažai sėkmingų partnerysčių Europoje, o netrukus, tikėtina, galimybių bendradarbiauti atsiras dar daugiau. Lapkričio viduryje susitikime su partneriais iš Kylio – WTSH Wirtschaftsforderung und Technologietransfer Schleswig Holstein GmbH – Baltijos šalių atstovai sulaukė kvietimo gilinti ryšius su pačioje Vokietijos šiaurėje esančios Šlėzvigo-Holšteino žemės verslų bendruomene.

Kylio mieste įsikūrę EEN atstovai regione veikiančių verslų bendruomenei siūlo trumpų asmeninių susitikimų sesijas, kuriose verslas du kartus per metus gali išgirsti individualizuotus pasiūlymus ir įžvalgas, kaip EEN tinklas galėtų pasitarnauti konkretaus verslo poreikių įgyvendinimui. Įprastai tokie susitikimai atveria duris tolimesniam bendradarbiavimui: atsiranda didesnis susidomėjimas pasiūlymais, gali būti sukuriamas įmonės profilis EEN duomenų bazėje ar organizuojamas verslo kontaktų renginys.

„Šis trumpų konsultacijų formatas mums pasirodė įdomus ir vertingas, nes suteikia verslui galimybę sužinoti konkrečiai jų poreikius atitinkančią informaciją. Pati tokių trumpų konsultacijų mechanika gana paprasta – verslas registruojasi bei iki numatytos dienos atsiunčia juos dominančius klausimus, kylančias problemas ir esamus poreikius. Tuo tarpu EEN atstovai į susitikimą ateina jau pasiruošę su savo įžvalgomis ir pasiūlymais, todėl nors susitikimas ir būna trumpas, tačiau neabejotina – maksimaliai produktyvus“ – įspūdžiais apie Šlėzvigo-Holšteino žemėje veikiančio EEN naudojamus formatus dalinosi LIC Inovacijų paramos paslaugų departamento ekspertas Alfred Šostko.

Trumpųjų konsultacijų formatas pasiteisino, tačiau jau dabar siekiama jį padaryti dar patrauklesniu verslo bendruomenei. Būtent todėl norėdami suteikti šiems susitikimams dar daugiau tikslingumo ir atliepti įmonių lūkesčius organizatoriai nusprendė pasitelkti kolegas iš Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – bei pakviesti juos dalyvauti šiuose trumpuose susitikimuose.

„Išgirdome labai aiškią žinutę, jog dairydamiesi naujų partnerių verslai Šlėzvigo-Holšteino žemėje pirmiausia jų ieško būtent tarp mūsų regiono šalių, o dalyvaudami trumpuosiuose susitikimuose turėsime galimybę patys tiesiogiai pristatyti mūsų šalyse esančias galimybes, gyvai atsakyti į kylančius klausimus ar išsklaidyti abejones. Norime, kad verslai Vokietijoje išgirstų, jog veikiame efektyviai ir esame patikimas partneris ieškant verslo kontaktų Lietuvoje“ – teigė A. Šostko.

Pirmasis tokio tipo susitikimas, kurio metu pristatytos bendradarbiavimo galimybės Lietuvoje, jau įvyko su biotechnologijų sektoriuje veikiančia įmone Biolabproducts GmbH. Įmonė veikia biotechnologijų, chemijos ir medicinos srityse, daugiausia dėmesio skirdama vartojimo reikmenims, reagentams ir laboratorinei įrangai. Pagrindinė įmonės rinka – Vokietija, tačiau aktyviai veikiama ir visoje Europoje. Šiuo metu Biolabproducts portfelyje jau yra produktų iš „Biosan“, veikiančios Rygoje, ir „Solis“, veikiančios Tartu. Visgi įmonė norėtų rasti daugiau tiekėjų iš Baltijos šalių, galinčių pasiūlyti naujoviškų produktų. Tarp jų galėtų atsirasti ir tiekėjų iš Lietuvos.

Enterprise Europe Network yra didžiausias Europoje vieno langelio principu veikiantis verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdamos duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia nemokamas viešąsias paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypač mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Taip pat informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus. Daugiau apie LIC įgyvendinamos EEN iniciatyvos veiklą – čia.


Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location