Balandžio 20 d.

Vėl „Ieškomas inovatorius!“ – pateik idėją ir kurk startuolį

2018-12-04 16:55 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siekia  inicijuoti inovatyvių startuolių kūrimąsi visoje Lietuvoje ir jau trečią  kartą skelbia konkursą „Ieškomas inovatorius!“. Konkursą laimėję perspektyviausieji dalyviai įsteigs naujas technologines įmones ir gaus  projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

Konkursas orientuojasi į tris tikslines grupes: jaunus žmones  su inovatyviomis idėjomis bei pradedančius ar pažengusius startuolius,  mokslininkus, siekiančius komerci­alizuoti išradimus ir inovacijas, bei smulkųjį ar vidutinį verslą, kuriam būtų aktualu plėtoti technologijas.

Šis konkursas yra tęstinis, todėl kasmet dešimčiai įmonių  sutei­kiamos inkubavimo paslaugos Lie­tuvoje, o atrinkti 3  perspektyviausi startuoliai važiuoja semtis patirties į geriausius  užsienio akceleratorius. Paraiškų skaičius neribotas, tad  jų galima  pateikti tiek, kiek dalyvis turi idėjų.

Šiame konkurse kviečiami dalyvauti visi, kurie turi įdomių verslo  idėjų, kurių iki šiol nedrįso realizuoti. Idėja gali būti nauja arba jau  egzis­tuojanti, tačiau su patobulinta, tarkim, naujai įdiegta ar  diegiama technolo­gija. Idėjas konkursui reikia pateikti MITA svetainėje iki 2019 m. vasario 4 d.

Perspektyvioms idėjoms įgyven­dinti bus suteikiamos 100 dienų  startuolių inkubavimo paslaugos trijuose Lietuvos miestuose: Vilniu­je,  Kaune ar Klaipėdoje. Startuoliams bus sudarytos galimybės naudotis visa  reikalinga infrastruktūra produktui kurti ir tobulinti.  Pasibaigus  inkubavimo laiko­tarpiui, komisija kasmet atrinks po 3 perspektyviausius  startuolius, kurie toliau „augins verslo raumenis“ žinomiausiuose  akceleravimo parkuose Europoje.

Konkurso dalyviai gaus verslo men­torystės paslaugas – bus suteikta  pagalba rašant verslo planą ir kita reikalinga nefinansinė parama. Šio  konkurso partneriai  – mokslo ir technologijų parkų, Lietuvos inovacijų  centro ekspertai dalinsis patarimais apie verslo plėtojimą, prisidės  prie informacijos sklaidos apie iš­rinktus startuolius  ir jų idėjas.

Pagal šį konkursą buvo jau sėkmingai įsteigtos 28 technologinės  įmonės. Pagal pirmąjį konkursą įsteigta 11, o pagal antrąjį – 17 įmonių.  Viena bendrovė „Automobilių istorijų registras“ sėkmingai inkubuojasi  Volkswagen akceleratoriuje Vokietijoje, kita bendrovė „Ionicum“  dalyvauja RIS Innovation Grants programoje.

Ši veikla vykdoma pagal MITA koordinuojamą projektą „Inospurtas“, kurį remia Ūkio ministerija.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūa.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location