Rugsėjo 30 d.

Veiklą pradėjo antrasis Verslo angelų fondas

2019-01-04 16:52 Dalintis:

Pirmojo Verslo angelų fondo steigėjai kartu su UAB  „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įsteigė antrąjį Verslo  angelų fondą, kuris kartu su verslo angelais investuos į Lietuvoje  įsteigtas mažas ir vidutines įmones, orientuotas į veiklos efektyvumo  didinimą bei eksporto rinkas. Fondo dydis yra 10,49 mln eurų. Naujasis  fondas vienai investicijai skirs iki 0,6 mln eur, antra tiek ir daugiau  planuojama pritraukti verslo angelų lėšų.

„Šiuo investiciniu fondu siekiame padidinti labai mažoms, mažoms ir  vidutinėms įmonėms skirto finansavimo pasiūlą ir suaktyvinti  alternatyvųjį verslo finansavimą. Verslininkai galės gauti ne tik įmonės  plėtrai reikiamų lėšų, bet tuo pačiu turės galimybę perimti verslo  angelų ir fondo valdytojų patirtis, padėsiančias sėkmingai plėtoti  verslą“, – teigia „Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

„Valdydami pirmąjį fondą įgijome vertingos patirties įvairiuose  pramonės sektoriuose – tiek tradiciniuose gamybos bei plataus vartojimo  prekių, tiek žinioms ir investicijoms imliuose IT, biotechnologijų,  lazerių, kituose aukštųjų technologijų vystymo sektoriuose. Taipogi ne  mažiau svarbu sukurti verslo angelų investavimo ekosistemą  bendradarbiaujant kartu su Lietuvos Verslo Angelų tinklo LitBAN  investuotojais. Planuojame plėsti ir tarptautinio investavimo praktiką,  ypač su Fondo partneriu Lenkijoje, – teigia Arvydas Strumskis.

Fondo valdytojų dėmesio centre bus į pažangą orientuotos įvairių  sektorių bei už Lietuvos ribų pardavimų rinkas plėtojančios bendrovės.

Fondo valdymo komandą sudaro Arvydas Strumskis, Daiva Rakauskaitė bei  Jacek Blonski. Šiam tikslui buvo įsteigta fondo valdymo įmonė UAB  „Verslo angelų fondo valdymas“, kuri valdys investicinę bendrovę KŪB  „Verslo angelų fondas II“. Fondo veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Fondo  steigimo teisiniai patarėjai buvo advokatų kontora GLIMSTEDT.

Pirmasis Verslo angelų fondas kartu su verslo angelais investavo virš 20 mln. eur. į 29 įmones.

Fondo valdytojai investuos 2014–2020 m. Europos regioninės plėtros  fondo lėšas papildomai prisidėdami ir savo asmeninėmis lėšomis. Priemonė  įgyvendinama per 2016 m. balandžio mėn. įsteigtą fondų fondą „Verslo  finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo“,  kurio valdytoja paskirta „Invega“.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location