Spalio 02 d.

Veiklą pradeda „Iron Wolf Capital“ fondas

2019-01-15 10:20 Dalintis:

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) jau gali  kreiptis į rizikos kapitalo fondą „Iron Wolf Capital“ dėl investicijų į  MVĮ, užsiimančių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei  inovacijų veikla, kapitalą pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos  rizikos kapitalo priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas II“.

Pasibaigus pirmajam investicijų pritraukimo etapui šio fondo dydis  siekia 16 mln. EUR, iš kurių 13,76 mln. EUR viešojo sektoriaus lėšų  skiria UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – „Invega“), o  likusią dalį – „Iron Wolf Capital“ ir kiti privatūs investuotojai.  Fondas jau artimiausiu metu atliks pirmąsias investicijas į įmones. Po  antro investicijų pritraukimo etapo fondo dydis sieks 25-30 mln. EUR.

Daugiau nei pusę šio fondo lėšų numatoma investuoti į novatoriškas ir  didelį potencialą augti turinčias labai mažas, mažas ir vidutines  įmones, kurios užsiima arba planuoja užsiimti mokslinių tyrimų ir  eksperimentinės plėtros bei inovacijų (MTEP) veikla sumanios  specializacijos srityse.

„Mūsų tikslas padėti stiprioms komandoms vystyti inovatyvius verslus  ir tapti sėkmingoms pasauliniu mastu. Esame didelė komanda su įdomia ir  naudinga patirtimi bei dideliu noru toliau augti ir dalyvauti kuriant  unikalius verslus. Bendradarbiausim su plačiu mūsų komandos užaugintu  tarptautinių kontaktų tinklu pritraukiant reikiamas kompetencijas bei  naujus finansinius resursus – taip padėsime sujungti mokslą su verslu ir  inovacijas paversti pelnu“,– teigia „Iron Wolf Capital“ partneris  Kasparas Jurgelionis.

„Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas mato ir kitą šių  rizikos kapitalo investicijų naudą: „Lietuvoje sukuriamas ne vienas  novatoriškas mokslo produktas, tačiau jam pasiekti tinkamą rinką ar  vartotoją vis dar sunku dėl finansavimo trūkumo. Šiuo atveju valstybė  prisideda savo investicijomis ir kuria naujus rizikos kapitalo fondus,  kurių pagalba stengiamasi sumažinti finansavimo sunkumus novatoriškų  idėjų įgyvendinimui“.

Apie „Iron Wolf Capital“ fondą:

Fondą valdys Iron Wolf Capital Management komanda, turinti atstovybes  Vilniuje bei Londone. Tarp komandos įkūrėjų – vieno iš daugiausiai  finansavimo pritraukusio startuolio „YPlan“ įkūrėjas Viktoras Jucikas,   ilgametę tarptautinę investicinės bankininkystės patirtį turintis  Žygimantas Susnys, ankstyvos stadijos startuolių finansavimo patirtį  sukaupęs bei pats sukūręs keletą startuolių  Tomas Martūnas ir Kasparas  Jurgelionis, pastaruosius 15 metų dirbęs strateginio vystymo bei  investicijų valdymo srityse.

Apie Verslo finansavimo fondą ir „Invegą“:

Rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“ yra rizikos kapitalo  finansinė priemonė, skirta padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui gauti  finansavimą, naudojant tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus  investuojamas lėšas. Ši finansinė priemonė yra įgyvendinama per fondų  fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės  plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o įsteigė „Invega“ kartu  su Ekonomikos ir inovacijų ir Finansų ministerija finansuojant ES fondų  lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą  Lietuvoje.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) – 2001 metais LR  Vyriausybės įsteigta Lietuvoje veikianti nacionalinė plėtros įstaiga,  kurios akcijas valdo Ekonomikos ir inovacijų ministerija. „Invega“  įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones, skirtas  verslo finansavimui skatinti, kurios finansuojamos iš ES investicijų  fondų, nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į  nacionalinius ar kitus fondus grįžusių lėšų.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. 


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location