Kovo 28 d.

V. Sinkevičius: „Dirbtinio intelekto eroje ES turi vienytis“

2018-07-18 16:53 Dalintis:

Europos Sąjungos valstybės turi imtis bendrų pastangų skatindamos  dirbtinio intelekto plėtrą, nes kitu atveju daugelyje sektorių, kuriuose  taikoma ši technologija, galėtų atsirasti atskirtis tarp didžiųjų ir  mažųjų ES valstybių narių. Taip teigia ES valstybių narių ministrų,  atsakingų už konkurencingumą, neformaliame posėdyje šiandien  dalyvaujantis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.


„Mažesnės ES valstybės turi ribotas galimybes sukurti stiprias  nacionalines dirbtinio intelekto ekosistemas, o vienų valstybių  atsilikimas šioje srityje gali ateityje reikšti mažėjantį jų  konkurencingumą pramonės, medicinos, finansų ir daugelyje kitų sričių.  Todėl ES mastu būtina kurti ir stiprinti įvairius tarpvalstybinio  bendradarbiavimo mechanizmus, kurie užtikrintų visų ES valstybių  lygiavertį dalyvavimą kuriant dirbtinio intelekto technologijas. Be to,  svarbu, kad šios technologijos ne tik būtų kuriamos, bet ir taptų  prieinamos verslui, įskaitant mažas ir vidutines įmones“, – sako ūkio  ministras Virginijus Sinkevičius.


Lietuva laikosi pozicijos, kad naujas ES reguliavimas skaitmeninės  ekonomikos srityje neturėtų sukurti nereikalingos naštos įmonėms, nes  reguliacinė našta mažina įmonių tarptautinį konkurencingumą. Ypač svarbu  taikyti išimtis startuoliams ir taip palengvinti jiems verslo pradžią  ir sukurti prielaidas inovatyvių prekių ir paslaugų kūrimui.


V. Sinkevičius pažymi, kad šiame etape labai svarbu didinti  darbuotojų kompetencijas, kad jie būtų pasirengę pramonės ir paslaugų  skaitmenizavimo sąlygotiems pokyčiams darbo rinkoje, nes keičiantis  technologijoms, keičiasi ir darbo rinkai reikalingų specialistų įgūdžių  poreikis.


Balandžio mėn. pasirodžiusiame Europos Komisijos komunikate pirmą  kartą suformuluota ES strategija dirbtinio intelekto srityje. Suprasdama  naujų technologijų reikšmę, Lietuva, kartu su kitomis 23 ES valstybėmis  ir Norvegija, pasirašė deklaraciją dėl dirbtinio intelekto, kurioje  įsipareigojo imtis bendrų veiksmų, kad būtų sukurtos palankios sąlygos  moksliniams tyrimams ir įmonių veiklai šioje srityje. Gegužės 14 d.  kartu su Šiaurės ir Baltijos valstybėmis pasirašyta regioninio  bendradarbiavimo deklaracija dirbtinio intelekto srityje.


Dirbtinis intelektas kartu su kitomis naujomis technologijomis jau  šiandien daro didelį poveikį gamybos procesams, viešosioms paslaugoms ir  daugeliui kitų sričių – nuo pramonės robotizavimo iki  ligų diagnozės  bei gydymo.


Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location