Birželio 14 d.

Užsispyrimas, svajonę pavertęs verslu

2018-10-17 14:35 Dalintis:

Marius Ševeliovas, prekės ženklo „SupSap“ kūrėjas, pasakoja,  kad jo verslo idėja gimė iš aistros sveikai gyvensenai ir noro suteikti  galimybę bendraminčiams mėgautis aukštos kokybės produktais. Netrukus  startuosianti prekyba užsienyje bei susiformavęs lojalių klientų ratas,  verslininkui sufleruoja, kad rinka jo platinamoms prekėms yra  pasiruošusi bei atvira.

Kokia veikla užsiima jūsų įmonė UAB „Sana vita“? 

„Sana vita“ (lot. sveikas gyvenimas) užsiima maisto papildų  bei vitaminų prekyba, o prekės ženklas „SupSap“ yra orientuotas į  aukštos kokybės bei santykinai ribotos pasiūlos maisto papildus.

Mūsų šūkis – „Lašelis gamtos“ – puikiai atspindi pagrindinę verslo  kryptį, nes „SupSap“ papildų paletėje dominuoja uogų, lapų, šaknų  ekstraktų pagrindu pagaminti produktai. Čia galima rasti mėlynių,  aviečių, rabarbarų, kavos pupelių ekstraktus ir kitus iš gamtos resursų  gaminamus produktus – kolageną iš žuvies, gliukozaminą iš vėžiagyvių,  hialuroną – iš tam tikros rūšies bakterijų. Tokiu būdu užtikrinama  aukščiausia kokybė bei geriausias papildų veikimo efektyvumas.

Kaip nusprendėte imtis nuosavo verslo? 

Kiek save atsimenu, visada propagavau sveiką gyvenimo būdą, mėgau  fizinį aktyvumą, stengiausi sveikai maitintis bei rūpintis savo  sveikata. Manau, be papildomų priemonių – informacijos šaltinių, sporto  inventoriaus, maisto papildų – pasiekti gerų rezultatų yra sudėtinga,  todėl visuomet nuosekliai tuo domėjausi.

Praėjusių metų žiemą kaip tik sau ieškojau vitaminų imunitetui  stiprinti ir atsitiktinai užklydau į vieną iš papildų gamintojų  puslapių. Kelias dienas atkakliai analizavau, tyriau bei domėjausi jų  siūlomų produktų kokybe, paklausa vietinėje rinkoje bei poreikiu ir  nusprendžiau, kad galiu žymiai geriau padėti žmonėms rasti  kokybiškiausius maisto papildus bei vitaminus.

Per pasiruošimo verslui laikotarpį, pats išbandžiau ne vieną  produktą, kurį šiuo metu siūlau įsigyti – siekiau įsitikinti kokybe bei  efektyvumu: gliukozaminas sumažino mano kelio menisko skausmus, NAC  išsprendė miego sutrikimus, o alavijo ekstraktas gelbėjo besilaikant  baltyminės mitybos. Papildus išbandė ir mano žmona. Kol nebuvau visiškai  užtikrintas šių produktų patikimumu, nesiryžau siūlyti jų rinkai, dėl  to testavimas šiek tiek užtruko.

Šiuo metu verslas jau įgavo pagreitį – jau turime susiformavusį lojalių klientų ratą, kuris nuosekliai auga.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte verslo kūrimo procesuose? 

Ko gero pats didžiausias iššūkis – pasiryžti ir išdrįsti. Bet kokie  sprendimai mūsų gyvenime susiję su didesne ar mažesne rizika, o verslo  pradžia – savaime suprantama – gana didelė rizika. Tačiau tikiu, kad ją  suvaldyti galima sunkiu darbu ir atsidavimu mylimai veiklai. Jei viską  darai nuoširdžiai ir su gerais ketinimais – negali nepavykti.

Žinoma, finansai, kaip ir daugelio svajojančiųjų apie nuosavą verslą,  buvo riboti. Tačiau radus paskatų bei motyvacijos, nesunkiai „Google“  paieškos sistemoje suradau UAB „Investicijų ir verslo garantijos“  („Invega“) siūlomas priemones verslui.

Visų pirma, akį patraukė lengvatinė paskola, skirta norintiems  pradėti verslą  („Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, finansuojamas iš  Europos socialinio fondo“).

Pasidomėjęs, supratau, kad jeigu „Invega“ mano verslo idėją įvertins  kaip ekonomiškai gyvybingą ir atsiperkančią, jie gali padėti sumažinti  mano finansinę riziką suteikdami iki 80 % garantiją kredituojamai sumai.  Tuomet pamaniau, kad jei tokia įmonė, kurios slenkstį siekdami  finansavimo paslaugų mina šimtai verslo startuolių, teigiamai įvertins  mano idėją,  tai bus dar vienas, svarus paskatinimas imtis šios veiklos.

Galiausiai, gavęs lengvatinę paskolą bei garantiją, gavau pasiūlymą  pasinaudoti ir dar viena „Invega“ priemone – darbo užmokesčio  kompensavimu („Subsidijos verslo pradžiai“). Gaudamas 75 % savo, kaip  direktoriaus, atlyginimo kompensavimo subsidiją, dar labiau sumažinau  visas verslo finansines rizikas.

Kokių asmeninių savybių reikia norint pradėti dirbti sau? 

Ko gero svarbiausia, jei ne vienintelė būtina savybė – atkaklumas ir  gebėjimas nenuleisti rankų, jei kažkas nepasiseka iš pirmo karto.

Nuo pat komunikacijos su gamintojais, kredito įstaiga, el.  parduotuvės rangovais pradžios, kildavo didesnių ar mažesnių problemų,  nesklandumų, nesusikalbėjimų. Tai yra natūralu ne tik versle, bet ir  kasdieniuose žmonių santykiuose.

Tačiau užsispyrimas ir nepailstantis ieškojimas padėjo (ir  tebepadeda) spręsti visus kylančius nesklandumus. Nors esu baigęs  finansų studijų programą, manau, šiais laikais visą būtinąją informaciją  yra gana lengva susirasti internete, dėl to tikrai neverta profesinių  kompetencijų ar išsilavinimo vertinti labiau negu asmeninio nusiteikimo  bei ryžto.

Ar tai, kad esate pats savo veiklos vadovas jums yra privalumas?

Į šį klausimą sunku atsakyti vienareikšmiškai: dirbant sau yra ir pliusų, ir minusų.

Anksčiau dirbdamas samdomą darbą, vadovo rolę įsivaizdavau kiek  kitaip… Dabar būdamas savo verslo šeimininku supratau, kad vadovavimas  užkrauna didelę atsakomybę.

Vadovas turi laisvę rinktis tam tikras kryptis bei ėjimus, tačiau  kartu tai reiškia ir atsakomybę už priimtų sprendimų rezultatus. Kita  vertus, kai jau turi idėją savo galvoje, tik tu pats gali ją įgyvendinti  taip gerai, kaip įsivaizduoji, jog yra geriausia.

Kiek darbuotojų šiuo metu yra jūsų įmonėje? Kokių savybių ir požiūrio tikitės iš jų?

Šiuo metu vis dar visus darbus sugebu įveikti pats, tačiau didėjant  pardavimų apimtims bei planuojant plėtrą, atsiranda poreikis dar kelioms  darbo rankoms. Manau, kad svarbiausi dalykai, kurių tikiuosi iš savo  būsimų darbuotojų – atvirumas, nuoširdumas ir pasitikėjimas. Na ir,  žinoma, ryžtas bei noras kasdien tobulėti.

Ar turite verslo plėtros planų? Ko sieksite artimiausiu metu?

Šiuo metu jau vyksta pasiruošimo darbai pardavimus plėsti už Lietuvos  teritorijos ribų. Artimiausiu metu „SupSap“ galėsite sekti  tarptautinėje mūsų paskyroje socialiniame tinkle bei įsigyti mūsų  produktų vienoje didžiausių pasaulyje internetinės prekybos platformų.  Kiek vėliau su šia produkcija ketiname supažindinti Skandinavijos,  Vokietijos, Prancūzijos rinkas.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location