Balandžio 20 d.

Užsienio ekspertai vertins Lietuvos mokslo veiklą

2018-09-17 16:57 Dalintis:

Startuoja tarptautinis ekspertinis Lietuvos mokslo vertinimas  – visų šalies mokslo institucijų veiklą įvertins užsienio ekspertai.  Per 60 užsienio ekspertų įvertins 30 šalies mokslo ir studijų  institucijų (14 valstybinių universitetų, 3 nevalstybinius  universitetus, 13 mokslinių tyrimų institutų). Lietuvos mokslo veiklai  siekiama taikyti tarptautinius kokybės standartus.

„Tarptautinis ekspertinis mokslo vertinimas sudarys sąlygas  objektyviai pamatyti, kokią vietą Lietuvos mokslo ir studijų institucijų  atliekami moksliniai tyrimai užima tarptautiniame ir nacionaliniame  kontekste, – sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas. –  Tai leis daugiau lėšų skirti aukšto lygio mokslui ir skatins Lietuvos  mokslininkus orientuotis į tarptautinio lygio rezultatus ir kokybę“.

Kaip pabrėžia viceministras, šiame vertinime bus akcentuojamas ne  tiek mokslo darbų skaičius, kiek jų indėlis į mokslinius tyrimus ir  eksperimentinę plėtrą, ekonominis ir socialinis poveikis,  perspektyvumas. Šis vertinimas sudarys prielaidas kilti ne tik  tarptautiniam Lietuvos mokslo konkurencingumui, bet ir studijų kokybei,  kuri neatsiejama nuo mokslo. Remiantis jo rezultatais, bus skatinami  efektyviau dirbantys aukštųjų mokyklų padaliniai, plėtojamos studijų  kryptys, grįstos stipriu mokslo potencialu. Aukštesnė mokslinių tyrimų  kokybė stiprins prielaidas Lietuvos universitetams kopti į aukštesnes  tarptautinių reitingų vietas.

Mokslo ir studijų institucijos tarptautiniams ekspertams pateiks savo  geriausius penkerių metų mokslo rezultatus. Lietuvos mokslo ir studijų  institucijų pasiekimai konkrečioje mokslo srityje bus palyginti  tarpusavyje ir sureitinguoti 5 balų skalėje. Tyrimo rezultatai turėtų  paaiškėti spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje.

Atnaujinus mokslinių tyrimų finansavimo metodiką, 60 proc. lėšų  moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius palyginamojo  ekspertinio vertinimo parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius  formaliojo vertinimo rodiklius.

Šaltinis: Švietimo ir mokslo ministerijos informacija. 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location