Birželio 22 d.

Užsienio ekspertai vertino Lietuvos mokslo veiklą

2018-10-16 16:50 Dalintis:

Rugsėjo 10 – spalio 5 d. užsienio ekspertai lankėsi Lietuvos mokslo  ir studijų institucijose ir atliko kokybinį mokslinės veiklos vertinimą.  Per 60 užsienio šalių mokslininkų vertino 30 institucijų (14  valstybinių universitetų, tris nevalstybinius universitetus, 13  mokslinių tyrimų institutų) vykdomos MTEP veiklos kokybę, ekonominį ir  socialinį poveikį bei perspektyvumą.  

Vizitų metu ekspertai susitiko su institucijose dirbančiais tyrėjais,  doktorantais bei administracijos darbuotojais, analizavo institucijų  atstovų pateiktus pastarųjų penkerių metų rezultatus, susipažino su  turima tyrimų infrastruktūra.

Palyginamasis mokslinės veiklos vertinimas pakeitė iki šiol veikusią  vertinimo sistemą. Siekiant užtikrinti rezultatų objektyvumą, nuo šiol  vertinimui pasitelkiami su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis  nesusiję ekspertai iš užsienio šalyse veikiančių aukštųjų mokyklų bei  tyrimų institutų. Taip pat išplėstas vertinamųjų aspektų sąrašas,  papildant poveikio bei potencialo vertinimu. Vertinime dalyvavusioms  institucijoms bus suteikta informacija ne tik apie vykdomą mokslinę  veiklą bei jos kokybės lygį, bet ir rekomendacijos veiklos tobulinimui.

Taip pat vertinimo rezultatai bus naudojami skiriant bazinio  finansavimo lėšas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. 60  proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius  palyginamojo ekspertinio vertinimo parametrus. Likę 40 proc. lėšų –  pagal kiekybinius formaliojo vertinimo rodiklius. Šį vertinimą kasmet  organizuoja Lietuvos mokslų taryba, pasitelkdama nacionalinius  ekspertus.

Lietuvos mokslo ir studijų institucijų pasiekimai konkrečioje mokslo  srityje bus palyginti tarpusavyje ir sureitinguoti penkių balų skalėje.

Šiuo metu Lietuvos mokslo ir studijų institucijose viešėję tyrėjai  rengia vertinimo ataskaitas. Numatoma, kad tyrimo rezultatai bus  pristatyti lapkričio mėn.

Palyginamasis ekspertinis mokslinės veiklos vertinimas nuo 2018 m.  organizuojamas kas penkerius metus. Bandomasis ekspertinis vertinimas  Lietuvoje buvo atliktas 2015 m.

Šaltinis: MOSTA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location