Liepos 29 d.

Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Kinijos verslas norėtų importuoti daugiau lietuviškų prekių“

2018-11-06 07:55 Dalintis:

Kinijos įmonės aktyviai ieško Lietuvos gamintojų, kurių prekėmis  galėtų prekiauti Kinijos rinkoje, teigia kartu su 18 Lietuvos įmonių  pirmojoje tarptautinėje Kinijos importo parodoje (angl. „China Import  Expo“) Šanchajuje dalyvaujantis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Kinijos bendrovės aktyviai domisi parodoje pristatoma lietuviška  produkcija ir galimybėmis daugiau Lietuvos įmonių gaminių importuoti į  Kinijos rinką. Tai lemia ne tik Vyriausybės bei Prezidentės Dalios  Grybauskaitės pastangos stiprinti Lietuvos ir Kinijos ekonominį  bendradarbiavimą, bet ir rimtas šalies įmonių požiūris į šią  perspektyvią rinką – kai kurios iš jų jau turi ir nuolatinius atstovus  Kinijos Liaudies Respublikoje“, – tikina V. Sinkevičius.

Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės  vadovaujama delegacija Šanchajuje viešintis ūkio ministras lanko  Lietuvos verslo delegacijos stendą ir susitinka su šalies bendrovėmis,  ieškančiomis galimybių eksportuoti į Kiniją, taip pat dalyvauja  diskusijose apie Lietuvos ir Kinijos dvišalės prekybos perspektyvas.

Trečiadienį V. Sinkevičius dalyvaus Ningbo mieste vyksiančiame verslo  forume, į kurį atvyksta Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų  suburta verslo delegacija. Į šį forumą jau užsiregistravo apie 200  Kinijos bendrovių. Ministras taip pat dalyvaus susitikimuose su  lokacijos dideliems gamybos investiciniams projektams ieškančiomis  Kinijos bendrovėmis.

2017 metais, palyginti su 2016 metais, Lietuvos eksportas į Kiniją  išaugo 46 procentais ir siekė 180 mln. eurų. Lietuva daugiausia  eksportavo baldų ir jų dalių, medienos, lazerių ir kitų optinių aparatų,  variklių ir turbinų, durpių, santechnikos įrenginių.

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location