Rugsėjo 30 d.

Ūkio ministerija siūlo atsisakyti popierinių licencijų

2018-10-09 14:50 Dalintis:

Netrukus Lietuvoje turėtų iš viso išnykti popierinės licencijos:  visos institucijos jas išduoti, keisti, stabdyti ar panaikinti turės tik  elektroniniu būdu. Tokį siūlymą Vyriausybei pateikė Ūkio ministerija.

Nuo 2015 metų veikiančioje Licencijų informacinėje sistemoje (LIS)  duomenis kaupia tik Vyriausybei pavaldžios institucijos. Vyriausybei  pritarus Ūkio ministerijos teikiamoms Viešojo administravimo įstatymo  pataisoms, LIS informaciją turės skelbti ir kitos licencijas  išduodančios institucijos – 60 šalies savivaldybių, Lietuvos bankas,  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, Lietuvos radijo ir  televizijos komisija bei Ryšių reguliavimo tarnyba.

„Atsisakius popierinių licencijų bus sutaupyta laiko ir žmogiškųjų  išteklių popieriniams dokumentams tvarkyti, kaupti ir informacijai  teikti. Tai naudinga ir valstybei, kuri įgis galimybę stebėti išduodamų  licencijų skaičių ir licencijuojamos veiklos reglamentavimo tendencijas,  ir licencijos gavėjui, kuris pats galės išsispausdinti licencijos  išrašą ir neprivalės rašyti prašymo bei rengti dokumentus licencijos  dublikatui gauti. Be to, per sistemą bus kur kas paprasčiau patikrinti,  ar licencija galioja“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Iki šiol šalyje išduodama licencija gali būti tiek popieriniai bei  elektroniniai dokumentai, tiek įrašai informacinėse sistemose ar  registruose, plastikinės kortelės, informacija registracijos žurnaluose  ar ūkio subjekto duomenys valstybės informacinės sistemos statuso  neturinčiose informacinėse dokumentų valdymo sistemose. 

LIS duomenys yra vieši, šiuo metu čia galima rasti duomenis apie 394  licencijuojamas veiklas ir apie daugiau nei 300 tūkstančių fizinių ar  juridinių asmenų licencijas. Licencijų informacinės sistemos tvarkytojas  valstybės įmonė Registrų centras yra pasirašęs duomenų teikimo sutartis  ir gauna licencijų duomenis iš 116 licencijas išduodančių institucijų. 

Netrukus LIS turėtų atsirasti ir duomenys apie savivaldybių  išduodamas licencijas keleiviams vežti taksi, verstis įvairia mažmenine  prekyba alkoholiniais gėrimais, duomenys apie Lietuvos banko išduodamas  banko, kredito unijos licencijas, Valstybinės kainų ir energetikos  kontrolės komisijos išduodamos licencijos už energetikos veiklos,  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymą ir kt. 

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location