Rugsėjo 30 d.

Ūkio ministerija siekia didinti verslui teikiamų garantijų spektrą

2019-01-08 16:52 Dalintis:

Ūkio ministerija išplės verslui skirtų garantijų spektrą.  Naujos garantijos užtikrins verslui daugiau finansavimo šaltinių ir  spręs apyvartinių lėšų trūkumo problemą. Šiam ministerijos siūlymui  šiandien pritarė Vyriausybė.

„Naujos garantijos eliminuotų vienas svarbiausių problemų, su  kuriomis susiduria šalies verslas. Paslaugų eksporto augimui didele  kliūtimi išlieka rizikos, su kuriomis įmonės susiduria ne Europos  Sąjungos valstybėse, pavyzdžiui, Kinijoje, Ukrainoje, Kazachstane ir  kitose šalies verslui svarbiose rinkose. Analogiškos kredito garantijos,  orientuotos į prekių eksportą, yra populiarios, todėl tikimės, kad  nauja priemonė paskatins ieškoti naujų partnerių rizikingose rinkose ir  paslaugų tiekėjų. Smulkiųjų ir vidutinių gamybos įmonių plėtrą labiausia  varžo dažnai nepagrįsta baimė prisiimti finansinius įsipareigojimus  įsigyjant gamybai reikalingą įrangą. Taigi nauja priemonė paskatins  plėtrą ir technologinį atsinaujinimą, kuriam dažnai pakankama naudota,  geros kokybės įranga“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Ūkio ministerijos pateiktame Valstybės skolos įstatymo pakeitimo  projekte numatyta nauja priemonė, leisianti kredituojančiam  eksportuotojui atgauti dalį negauto atlygio pagal atidėtą mokėjimą už  suteiktas paslaugas. Tai leis šalies verslui, ieškančiam ir pradedančiam  bendradarbiauti su naujais ne Europos Sąjungoje veikiančiais verslo  partneriais, sumažinti riziką, susijusią su klientų nemokumu ir  apyvartinių lėšų trūkumu.

Kita nauja priemonė – garantijos už naudotos gamybinės įrangos ir  įrenginių finansinės nuomos sandorius. Garantijos suteiks galimybę  įmonėms, ypač neseniai pradėjusioms veiklą, įsigyti jų poreikius  atitinkančios kokybiškos ir tinkamos kainos naudotos gamybinės įrangos  arba naudotų įrenginių ir technologinių linijų. Tai paskatins ne tik  smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą, bet ir technologinį atsinaujinimą.

Taip pat numatoma teikti garantijas už obligacijų įsigijimo  sandorius, kurios padės smulkiajam ir vidutiniam verslui už įmonės  išleistus skolos vertybinius popierius įgyti lėšų, reikalingų  investicijoms finansuoti ir apyvartinėms lėšoms papildyti.

Valstybės skolos įstatymo pakeitimo projektas bus teikiamas tvirtinti  Seimui. Parlamentui priėmus įstatymą šias priemones teiktų UAB  „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“).

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location