Vasario 06 d.

Tyrimas atskleidė, kad dabartinė inovacijų politika MTP atžvilgiu yra netolygi

2018-08-23 07:57 Dalintis:

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) pristatė  Lietuvos mokslo ir technologijų parkų (MTP) veiklos vertinimo ataskaitą,  kurioje Lietuvos inovacijų ekosistemos kontekste visapusiškai  nagrinėjami septyni Lietuvos MTP: Šiaurės miestelio technologijų parkas  (Vilniaus m.); Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (Klaipėdos m.);  Kauno mokslo ir technologijų parkas (Kauno m.); Visorių informacinių  technologijų parkas (Vilniaus m.); Mokslo ir technologijų parkas  „Saulėtekio slėnis“ (Vilniaus m.); Panevėžio mokslo ir technologijų  parkas (Panevėžio m.); Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas  (Vilniaus m.).

Lietuvos MTP veikla vertinama nuo 2006 m., tyrimai kartojami, tačiau  juose identifikuojamos tos pačios pagrindinės MTP problemos ir keliamos  abejonės dėl Lietuvos MTP veiklos modelio tinkamumo, rezultatyvumo,  tvarumo. Dažniausiai įvardijamos problemos – parkų didelis kiekis,  tačiau menkas dydis bei veiklos mastas, nepakankamas generuojamas  poveikis regione, MTP vidiniai veiklos trikdžiai, susiję su nuolatine  personalo kaita, nepakankamomis investicijomis, taip pat – bendri  inovacinės kultūros apribojimai, neleidžiantys plėtotis MTP įmonių  bendradarbiavimo iniciatyvoms su mokslo sektoriumi. Nagrinėjama  problematika dėl MTP veiklos koncentracijos į infrastruktūrinio  aprūpinimo paslaugas, ad hoc paslaugų portfelio. Taip pat  tyrimuose kartojamos tos pačios rekomendacijos dėl MTP veiklos  tobulinimo. Kita vertus, kritinėje retorikoje, nukreiptoje į MTP veiklą,  dažnai MTP veiklos portfelis sutapatinamas su MTP viena inkubavimo  funkcija.

2017 m. pabaigoje MTP veiklos tyrimą inicijavusi MOSTA siekė  aktualizuoti šią MTP problematiką bei galimas veiklos tobulinimo  kryptis. Tyrimas apėmė šešis vertinamuosius klausimus: MTP veiklos  rezultatyvumą, MTP veiklos tęstinumą / tvarumą, MTP įmonių portfelį,  apyvartos kaitos tendencijas, MTP bendradarbiavimą su kitais inovacijų  ekosistemos dalyviais bei MTP įmonėmis, esamą ir galimą Lietuvos MTP  veiklos modelį.

Tyrimu išsiaiškinta, kad dabartinė inovacijų politika Lietuvoje MTP  atžvilgiu yra netolygi, fragmentuota, netvari. Daugiau nei pusė  nagrinėjamų parkų efektyvios inovacijų politikos nebuvimą įvardino kaip  problemą, kuri tiesiogiai trukdo jiems siekti užsibrėžtų tikslų.  Nacionaliniu lygmeniu trūksta aiškios ir nuoseklios strategijos,  nukreiptos į MTP, kuri taip pat ilguoju laikotarpiu apibrėžtų MTP  veiklos kryptis, susietas su politikos priemonėmis bei laukiamais  rezultatais.

Plačiau su tyrimo rezultatais galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

Šaltinis: Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location