Liepos 23 d.

Trečiajame Baltijos energetikos forume pristatyta Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategija

2024-06-10 08:35 Dalintis:

Klaipėdoje dvi  dienas vykusiame trečiajame Baltijos SGD ir naujosios energetikos forume (angl. Baltic LNG & New Energies Forum) aptartas regioninis bendradarbiavimas energetinio saugumo srityje, energetinė transformacija ir pristatyta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija. „KN Energies“ inicijuotame tarptautiniame renginyje dalyvauja per 150 dalyvių – Europos energetikos sektoriaus atstovų, tarptautinių ekspertų ir sprendimų priėmėjų bei politikos formuotojų.  

„Šiuo metu Europa turi du svarbiausius energetikos tikslus – sparčiu tempu judėti link klimato neutralumo ir užsitikrinti savo energetinių poreikių patenkinimą bei stabilų energijos tiekimą minimizuojant geopolitines rizikas. Šiuos tikslus svarbu suderinti, o tam būtinas koordinuotas veikimas ir reikiamos infrastruktūros plėtra. Nauji iššūkiai ir tikslai diktuoja būtinus pokyčius ir energetikos sistemos transformacijoje – apie tai turime galimybę diskutuoti forume“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė. Viceministrė renginyje aktualijas pristatė apžvelgdama pagrindinius Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos aspektus. 

Ypatingas dėmesys šių metų energetikos forume skiriamas Europos SGD tiekimo pajėgumų didinimui ir esamos energetikos infrastruktūros pritaikymui ateities energetiniams poreikiams bei anglies dioksido (CO2) emisijų mažinimui. Taip pat akcentuojama regiono valstybių bendradarbiavimo plėtojant energetikos infrastruktūrą, pritaikytą naujiems energijos šaltiniams, svarba. Tokie ištekliai kaip vandenilis, jūrinio vėjo energija ir biometanas vaidins svarbų vaidmenį siekiant Europos klimato tikslų. 

Akcentuojant naujųjų energijos šaltinių svarbą ir vis didesnį industrijos dėmesį jiems, renginys šiemet iš Baltijos SGD ir dujų forumo pervadintas į Baltijos SGD ir naujųjų energijos šaltinių forumą. 

„Artėjant užsibrėžtam klimato neutralumo terminui visa Europa ir mūsų regionas turi paspartinti savo energetinę transformaciją, o kartu užsitikrinti energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Tam yra būtinas šalių tarpusavio bendradarbiavimas. Tai yra viena iš stabilaus ir užtikrinto persiorientavimo nuo pavojingų strateginių priklausomybių ir CO2 intensyvios energetikos prie į klimato tikslus orientuotos infrastruktūros sukūrimo sąlygų. Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas yra aktuali ir savalaikė platforma tokio bendradarbiavimo skatinimui ir geriausių sprendimų paieškoms, kurie itin aktualūs „KN Energies“, iki 2050-ųjų siekiančiai savo veiklą paversti neutralia klimatui“, – sako bendrovės „KN Energies“ generalinis direktorius Darius Šilenskis. 

Pasak D. Šilenskio, Lietuva turi vertingos patirties žengiant energetinės nepriklausomybės keliu, o Klaipėdos, kaip regioninio SGD produktų ir terminalų paslaugų centro, vaidmuo daro mūsų šalį strategiškai svarbia Baltijos regiono energijos tiekimo grandinėms. Dėl to tai, kad energetikos ekspertai ir sektoriaus atstovai renkasi būtent Klaipėdoje, nėra atsitiktinumas.

Forumo metu energetikos industrijos ekspertai ir stebėtojai, įmonių ir asociacijų atstovai, reguliacinės aplinkos formuotojai ir sprendimų priėmėjai iš įvairių šalių skaitė pranešimus, komentavo specifinių atvejų analizes, apžvelgė naujausias sektoriaus tendencijas. 

Tarp konferencijos temų – naujųjų energijos šaltinių potencialas, SGD vaidmuo žaliojoje transformacijoje, SGD produktų rinkos prognozės, galimas Ukrainos dujų infrastruktūros vaidmuo užtikrinant Europos energetinę nepriklausomybę, technologinių energetikos infrastruktūros naujovių aptarimas ir kt. 

Šaltinis: Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location