Birželio 23 d.

Terminio vandens potencialas vien SPA neapsiriboja

2019-05-28 12:37 Dalintis:

Rytų Vengrijoje esantis Debreceno regionas išsiskiria vienais didžiausių SPA centrų visoje Europoje. Terminio vandens temperatūra čia siekia 50-70 C laipsnių. Nors tai yra vienas svarbiausių gamtinių išteklių regione, jo panaudojimas kol kas apsiriboja daugiausiai turizmo bei sveikatinimo sektoriais. Tiesa, ateityje šį panaudojimą planuojama plėsti.  

Terminis vanduo bei sveikatinimo turizmas šiame Vengrijos regione – prioritetinės regiono kryptys tiek šiame, tiek ir ateinančiame finansavimo periode, tačiau vien juo apsiriboti neketinama. Ateityje planuojama daugiau dėmesio skirti kompleksiškam vandens panaudojimui.

„Su naujuoju ES fondų investicijų periodu vengrai planuoja į regione esantį terminį vandenį pažvelgti kitu kampu – per inovacijų prizmę. Jie norėtų ne tik kurti bei diegti su sveikatingumu susijusias inovacijas, bet ir apskritai išplėsti terminio vandens taikymą, pavyzdžiui, naudojant jį žemės ūkyje ar netgi pastatams šildyti“, – sako Debrecene viešėjusi Lietuvos inovacijų centro konsultantė Justė Rakštytė-Hoimian, kur kartu su Lietuvos sveikatingumo centrų atstovais aiškinosi apie sveikatinimosi per vandenį sektoriaus plėtros ir augimo potencialą.  

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui InnovaSpa 4 Health, kuris siekia per patirties mainus paskatinti naujų sveikai gyvensenai skirtų inovatyvių produktų kūrimą ir diegimą rinkoje. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location