Spalio 19 d.

Technologinių sprendimų verslo sėkmė: svarbiausia – daug dirbti

2019-06-17 09:32 Dalintis:

Vilniečio Dainiaus Ručinsko, įmonės „Horekos technologiniai sprendimai“ vadovo„varikliukas“ – technologijos. Kad savo klientams, išsibarsčiusiems po Lietuvą, Latviją ir Estiją, pateiktų geriausius technologinius sprendimus, jis laiko neskaičiuoja ir sako, kad jau kuris laikas dirba daugiau nei 12 val. per parą.

„Karjerą pradėjau nuo technologijų inžinerijos studijų programos universitete. Vėliau atlikau praktiką Latvijos įmonėje, kurioje pasilikau dirbti. Tačiau netrukus ši įmonė prarado lyderės pozicijas technologinių sprendimų srityje ir bankrutavo. Sukaupęs nemažai patirties šioje srityje, nutariau įkurti savo įmonę – „Horekos technologiniai sprendimai“. Per kelerius metus taip išaugome, kad šiandien esame technologinių sprendimų, skirtų viešbučiams, lyderiai Baltijos šalyse. Galima sakyti, kad Lietuvoje jau beveik nėra nė vieno viešbučio, kuriame nebūtume dirbę. Jau dvejus metus dirbame Latvijoje ir siekiame pradėti veiklą Estijos rinkoje“, – pasakoja įmonės vadovas.

„Horekos technologiniai sprendimai“ rūpinasi viešbučių technine įranga, kuri jų svečiams suteikia kuo didesnį komfortą. Įmonė diegia  televizijos sprendimus, kompiuterinius tinklus, bevielį ryšį, priešgaisrinės sistemas, konferencines sistemos, video ir audio sistemas, vaizdo stebėjimo sistemas, telefoninį ryšį, praėjimo sistemas.

Paklaustas, kaip įmonei sekėsi įsitvirtinti Latvijos rinkoje, vyras pabrėžia, kad tai pasiekė per didelį užsispyrimą ir daugybę valandų, praleistų nuoširdžiai dirbant.

„Ėjimas į Latvijos rinką buvo visiškas „va bank“. Tiesiog pajautėme, kad tik Lietuvos rinką „išaugame“, ji mums pasidarė per ankšta ir tam, kad išsilaikytume, turėjome pradėti dirbti užsienyje. Prasidėjo susitikimai, po jų – pirmi pardavimai, vėliau technologiniais sprendimais aprūpinome ir pirmuosius viešbučius. Šiais metais estai mus patys susirado, nes jaučia mūsų siūlomos produkcijos poreikį“, –  pasakoja jis.

Ručinskas sako, kad pagrindinis įmonės išskirtinumas – tai, jog pats jos vadovas turi 15-os metų patirtį dirbant technologinių sprendimų srityje ir išmano visų technologinių prietaisų veikimą, jų diegimą nuo nulio. Taip pat įmonė gali pasiūlyti kompleksines paslaugas iš vienų rankų, kai tuo metu konkurentai siūlo tik pavienes paslaugas.

„Kiekvienam savo produktui rinkoje turime 3-5 konkurentus, tačiau įmonių, siūlančių visą paslaugų paketą – nuo sprendimų, technikos ir jos nuomos iki jos instaliavimo bei aptarnavimo – tokių nėra. Pabandysiu paprastai paaiškinti, kuo užsiimame. Įsivaizduokite autodetalių parduotuvę, kuri turi visų automobilių markių detales, o jos konkurentai  turi tik „KIA“, „BMW“ ar „Volkswagen“ markės automobilių detalės. Taigi mes subūrėme viską po vienu sparnu“, – aiškina jis.

Klientų srautas, anot jo, augo pamažu – per pirmuosius metus įmonė pasiekė 30-40 vartotojų. Per ketverius metus lojalių klientų krepšelį įmonei pavyko išauginti net iki 300.

„Įdomu tai, kad booking.com statistika rodo, jog Lietuvoje yra iš viso 400 viešbučių ir tai reiškia, kad daugelyje jų esame įdiegę savo technologines sistemas“, – priduria pašnekovas.

Jis dalijasi, kad Lietuvoje gana didelė problema tarp verslo srities atstovų – ilgai užtrunkantys bankiniai atsiskaitymai, o tiekėjai  visuomet reikalauja atsiskaityti pagal grafiką.

„Pasinaudojome nacionalinės plėtros įstaigos UAB „Investicijų ir  verslo garantijos“ (INVEGA) siūloma priemone verslui „Avietė“. Ja naudojomės ne pačiais geriausiais įmonės veiklos metais, išgyvenome finansinius sunkumus. Sutelktinė paskola, kai pakolą sudaro iš „Invegos“ bei kitų privačių investuotojų investuotos lėšos, padėjo mums  išjudėti iš sunkumų ir sutaupyti kaštų“, – pasakoja jis.

Šiuo metu įmonėje dirba apie 90 darbuotojų.

„Kartą girdėjau puikų posakį, kad be komandos mes esame niekas, todėl turint mylinčią savo darbą komandą – viskas įmanoma. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad aplink save turiu tokią atsidavusią komandą, kuri  nebijo darbo ir rizikų“, – pokalbį apibendrina D. Ručinskas.

Šaltinis: UAB „Ivesticijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location