Balandžio 25 d.

Technologinės plėtros priemonės konkursas sulaukė daugiau kaip 50 pasiūlymų naujiems projektams

2019-05-24 12:30 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbusi konkursą dėl Technologinės plėtros priemonės projektų sulaukė 54 paraiškų.

„Džiaugiamės, kad konkursas kasmet sulaukia didelio susidomėjimo. Matome, kad universitetų bei tyrimų centrų bendradarbiavimas su verslu įgauna naują pagreitį. Tad tikimės, kad atrinkti finansuoti projektai paskatins technologijų ir inovacijų kūrimą mūsų šalyje“, – sako Ričardas Valančiauskas, MITA MTEPI programų skyriaus vedėjas.

Šio konkurso tikslas – padėti mokslui ir verslui kurti naujus prototipus panaudojant žinias, kurios sukurtos mokslo ir studijų institucijose intelektinės veiklos metu. Siekiama, kad naujos žinios, metodai, technologijos galėtų būti sėkmingai pritaikyti verslo poreikiams.

Konkurse aktyviai dalyvavo Lietuvos universitetai ir tyrimų centrai.

Daugiausiai paraiškų pateikė Kauno technologijos universitetas – 17, toliau Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras – 7; Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas – po 6, Klaipėdos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas – po 5, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – 3, Lietuvos agrarinių ir miškų  mokslų centras – 2, Lietuvos sporto universitetas – 1, Šiaulių universitetas – 1, Vilniaus dailės akademija – 1.

Pagal mokslo sritis paraiškos pasiskirstė taip: 31 paraiška pateikta technologijos mokslų srityje, 9 –  fizinių mokslų, 7 – biomedicinos mokslų; 4 – žemės ūkio mokslų ir 3 – socialinių mokslų srityje. Planuojama, kad sėkmingi projektai galės būti pradėti įgyvendinti nuo liepos 1 d.

Pagal konkurso sąlygas, projektus turės koordinuoti mokslo ir studijų institucija, o projektams įgyvendinti galės būti pasitelkti partneriai iš verslo – mažos ir vidutinės įmonės. Inovacijos skatinamos kurti įvairiose technologijų srityse. Vieno projekto bendras biudžetas galės siekti iki 100 tūkst. eurų. Planuojama, kad projektai truks iki 2020 spalio 30 d.  Vieno projekto bendras biudžetas galės siekti iki 100 tūkst. eurų.

Ši priemonė finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

Planuojama, kad sėkmingi projektai galės būti pradėti įgyvendinti nuo liepos 1 d.

Pateiktų paraiškų sąrašas

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location