Balandžio 21 d.

Technologijų plėtros amžiuje – kintantis dizaino vaidmuo

2019-05-07 11:50 Dalintis:

Dizainas versle nebesuvokiamas tik siaurąja estetiško kuriamo produkto pavidalo prasme. Sparčiai vystantis technologijoms, dizainas gerokai labiau integruotas  verslo virtuvėje, todėl tapo neišvengiamu konkurencinio pranašumo elementu, ypač – mažiems ir labai mažiems verslams. Dizaino sprendimams skirtas finansinės paramos bei investicijų verslui galimybes Kauno  mokslo ir technologijų parko startuoliams šiandien pristatė KTU Dizaino centro vadovė doc. dr. Rūta Valušytė.

Šiandienos verslui dizainas reikšmingas  strateginiu aspektu, kaip eilė sprendimų, kurie veiktų vienoje funkcionuojančioje sistemoje integruojant įvairius verslo procesus. Verslo klientui, galutiniam vartotojui svarbu ir tai, kokią emociją bei vertybes simbolizuoja verslo sukurtas produktas. Kitas įmonėms svarbus aspektas – patyrimų dizainas, priartinantis technologijas prie žmonių.

„Šiandien dizainas apjungia verslą, žmones ir technologijas – ir visų pirma pradeda nuo žmogaus ir jo  poreikio, gilinasi, atskleidžia kokie yra būtent jo norai“, – teigė  doc.dr. R. Valušytė. „DesignLibrary Kaunas“ erdvėse seminarą vedusi lektorė išskyrė Lietuvoje veikiančią MITA Inovacinių čekių ir INVEGA  kompetencijų vaučerių sistemą kaip priemones mažoms įmonėms išbandyti ir taikyti dizaino teikiamas galimybes.

Apie bendradarbiavimo su verslu galimybes plačiau galima susipažinti: https://designfriends.org. 

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location