Gegužės 19 d.

Technologijų kūrėjams – tarptautiniai „Galileo ir Copernicus Masters“ konkursai

2020-05-13 10:50 Dalintis:

Lietuvos kosmoso biuras kviečia technologijų kūrėjus dalyvauti tarptautiniuose „Galileo ir Copernicus Masters“ inovatyvių idėjų konkursuose ir prisidėti prie svarbių Europos Sąjungai iššūkių sprendimų. Bendras prizinis fondas siekia apie 1,5 mln. EUR.

Konkursuose kviečiami dalyvauti startuoliai, mažos ir vidutinės įmonės, mokslininkai, tyrėjai, studentai, kurie gali pretenduoti laimėti tarptautinius „Kosmoso Oskarus“.

„Galileo“ – planuojama nauja palydovinės navigacijos sistemos plėtra

„Europos Sąjunga šiais metais baigs pirmąjį „Galileo“ programos etapą – 2020 m. pabaigoje paleis paskutiniuosius keturis „Galileo“ palydovus, iš viso jų turės 30 ir teiks galimybę padėtį nustatyti 20 cm tikslumu ir bus tiksliausia pasaulyje palydovinės navigacijos sistema“, – pasakojo Eglė Elena Šataitė, Lietuvos kosmoso biuro, veikiančio Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA), koordinatorė.

Nuo 2016 m. gruodžio mėn. „Galileo“ teikia padėties ir realaus laiko nustatymo paslaugą ES piliečiams ir įmonėms. Kartu su Europos kosmoso agentūra ES jau galvoja apie antros kartos sistemos vystymą. „Galileo Masters“ konkursas prisideda prie bendros ES idėjos ir skatina kurti naujus produktus ir paslaugas, kurios naudoja „Galileo sistemos“ teikiamus duomenis.  

„Copernicus“ – žemės stebėjimui

„Copernicus“ yra ES žemės stebėjimo pr     Posts  ograma, kuri suteikia atvirą ir nemokamą prieigą prie duomenų, kad būtų kuriami verslui ir visuomenei reikalingi sprendimai.

„Copernicus Masters“ konkursas skirtas kurti įvairias paslaugas ir aplikacijas, kurios naudoja „Copernicus Sentinel“ palydovų duomenis ir sprendžia įvairius aplinkosaugos, visuomeninius iššūkius“, – teigia Eglė Elena Šataitė.

Skatinama idėjų įvairovė

Abiejuose konkursuose griežtai apibrėžtų ir iš anksto nustatytų temų paraiškoms nėra, tad dalyvių pasiūlymai išlieka laisvi ir atviri, tokiu būdu skatinamas netradicinių sprendimų ir inovacijų kūrimas Europos lygiu. Yra numatyti tik specifiniai  iššūkiai, kuriuos nustatė jų steigėjai.

„Galileo Masters“ konkurse yra numatyti 7 iššūkiai: „GSA Space for being Save & Healthy”; „GSA Space for our Planet”; GSA Space for Fun”; „DLR Cyber Security, Safety and Hi-Accuracy meet Autono-/-mation”; BMVI PRS Challenge”; „Galileo Living Lab Prize”; University  Challenge”. Šių iššūkių laimėtojai gali laimėti 10.000 EUR vertės čekius, 5.000 EUR vertės čekius paslaugoms ir kitus prizus.

„Copernicus Masters” yra numatyti 9 iššūkiai: „ESA Digital Twin Earth Challenge“; „DLR Environment, Energy & Health Challenge”; Planet "See Change, Change the World" Challenge”; „BayWa Smart Farming Challenge”; „BMVI Digital Transport Challenge”; „EU Space Data for New Business Applications Challenge”; „EU Space for “Blue Economy” Challenge”; „Airbus sobloo Multi-Data Challenge”; „University Challenge”. Šių iššūkių laimėtojai gali laimėti nuo 5.000 EUR iki 10.000 EUR vertės čekius, techninių ir verslo konsultacijų paketus ir kitus prizus.

Prizus teiks prestižinės tarptautinės organizacijos

Į apdovanojimų ceremoniją, vadinamą „Kosmoso Oskarais“, kaip ir kasmet, kviečiami atvykti visų konkurso partnerių prizų laimėtojai. Tai bus puiki platforma susitikti palydovinės navigacijos ir žemės stebėjimo tarptautinės ekosistemos žaidėjus, užmegzti naujus kontaktus ir partnerystes ateities projektams.

„Galileo Masters“ konkurse 3 prizus įsteigė Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūra (GSA), po vieną – Vokietijos aerokosmoso centras (DLR) ir Vokietijos Federalinė susisiekimo ir skaitmeninės infrastuktūros ministerija. Pirmieji šeši “Galileo Masters” tarptautinio konkurso nugalėtojai laimės galimybę dalyvauti Galileo Inkubavimo programoje, kurios vertė siekia net 62.000 EUR.

„Copernicus Masters“ konkurse 2 prizus įsteigė Europos Komisija, tai pat Europos kosmoso agentūra, Vokietijos aerokosmoso centras (DLR), Vokietijos federalinė susisiekimo ir skaitmeninės infrastuktūros ministerija, kompanijos Planet, BayWa, Airbus. „Copernicus Masters“ tarptautinio konkurso laimėtojas papildomai gaus 10.000 EUR prizą.

Tarptautinius konkursus organizuoja Vokietijos organizacija „AZO Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen”, o remia Europos Komisija.

Regioninis konkursų partneris Lietuvoje – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, įsteigusi ir papildomus nacionalinius skatinamuosius prizus „Galileo Masters“ ir „Copernicus  Masters“ regioniniams laimėtojams iš Lietuvos, kuriuos išrinks nepriklausoma ekspertų komisija. MITA teikiami prizai: 5.000 EUR vertės inovacijų konsultavimo paslaugos (konsultacijos tarptautinių mokslo ir inovacijų programų paraiškų rengimo klausimais, konsultacijos įmonėms, ketinančioms pradėti vykdyti MTEPI veiklas ar siekiančioms didinti jau vykdomų efektyvumą), ir kelionė į apdovanojimų ceremoniją, kuri gruodžio mėn. planuojama Berlyne (Vokietijoje).   

2019 metais konkursuose pateikti net 385 pasiūlymai, 34 jų apdovanoti prizais, o bendras prizų fondas siekė 1,5 mln. Paraiškas vertino 250 tarptautinių ekspertų.

Tarptautiniame konkursams paraiškos galima pateikti iki š.m. birželio 30 d. Daugiau informacijos apie konkursus galima rasti organizatorių svetainėse https://copernicus-masters.com/ ir https://galileo-masters.eu/ bei pasiteirauti Lietuvos kosmoso biure el. paštu: space@mita.lt.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location