Gegužės 19 d.

Tarpvalstybinė tarpininkavimo sistema verslui įgauna pagreitį

2019-09-05 16:50 Dalintis:

Baigėsi pirmasis tarptautinio konsorciumo GoSmart BSR sukurtos tarpvalstybinės inovacijų tarpininkavimo sistemos (angl. Transnational innovation brokerage system – TIBS) bandymo etapas. Tarpininkai iš 7 Baltijos jūros regiono valstybių įvertino kelių šimtų įmonių poreikius ir pajėgumus plėstis į regiono rinkas. Keturias iš jų jau pavyko suvesti dviem pirminiams susitarimams.

Suomijoje susirinkę konsorciumo atstovai, įskaitant Lietuvos inovacijų centro ekspertus, tarėsi, kaip per antrąjį TIBS bandymo etapą į sistemą pritraukti daugiau įmonių ir padaryti ją dar patrauklesnę potencialiems klientams. Tarp pagrindinių įžvalgų – tarpininkų naudojamų įrankių paprastinimas ir optimizavimas, jų turimos kompetencijos kėlimas bei gerųjų patirčių vidinė ir išorinė sklaida.

Konsorciumas „Sumanios specializacijos sustiprinimas per tarpvalstybinį bendradarbiavimą Baltijos jūros regione“ (angl. Strengthening smart specialisation by fostering transnational cooperation – GoSmart BSR) yra finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo Baltijos jūros regiono programos 2014-2020 lėšomis. Konsorciumas sudarytas iš aštuonių institucijų, veikiančių septyniose Baltijos jūros regiono valstybėse. Tikslas – skatinti efektyvų tarpvalstybinį pramonės, mokslinių tyrimų ir  eksperimentinės plėtros sektoriaus bei viešųjų institucijų bendradarbiavimą.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location