Kovo 28 d.

Tarptautiniai verslo inkubatorių vertintojai Kaune įžvelgė veiklos modelį, kuris gali būti replikuojamas ir užsienyje

2018-09-04 12:30 Dalintis:

Kauno mokslo ir technologijų parke lankėsi tarptautinio projekto „IRIS“ verslo  inkubatorių vertintojų komanda. Komandą sudarantys Suomijos, Švedijos,  Lenkijos ir Vokietijos atstovai, apžvelgę Parke vykdomų veiklų rodiklius (angl. KPI), apsilankę „Santakos“ slėnyje įsikūrusioje inovacijų  bendruomenėje ir atlikę interviu su departamentų vadovais, pateikė vertinimą. „Iš tiesų turite verslo inkubavimo modelį, kuris gali būti replikuojamas, o kai kurių modelio sudedamųjų, turime pripažinti,  trūksta net Skandinavijos verslo inkubatoriams. Vienas tokių – pardavimų  vadybininko pozicija bendroje komandoje“, – teigė Kristian Wirsén, Švedijos inkubatorių ir mokslo parkų asociacijos (SISP) vykdantysis direktorius.

Sukurta ir testuojama inovatyvaus verslo vystymo metodologija „Evolut 4.0“, patalpų pradedantiems verslams  pasirinkimas, „Santakos“ slėnio infrastruktūra, pardavimų vadybininko  pozicija komandoje, ryšiai su universitetais ir vykdomas marketingas buvo išskirtos kaip stipriosios Kauno MTP verslo inkubavimo paslaugų  pusės.

Vertintojai kaip vieną esminių sklandžią  veiklą užtikrinančių parametrų išskyrė turimą pardavimų vadybininko  poziciją. Švedijos inkubatorių ir mokslo parkų atstovai pastebėjo, kad  būtent tokių pozicijų mokslo ir technologijų parkuose bei inkubatoriuose  trūksta, nes tai paprastai atlieka kartu ir idėjų paiešką vykdantys  komandos nariai. „Kitas esminių privalumų – aiškiai išskirtos tikslinės  klientų grupės į kurias orientuojatės ir kurioms gali pasiūlyti  diversifikuotas verslo vystymo paslaugas“, – pastebi Jörgen Bond,  Švedijos Dalarnos mokslo parko atstovas.

Nors veiklos vertinimo rodiklių gausa  gali būti vertintina kaip privalumas, tačiau tarptautinė verslo  inkubatorių vertintojų komanda siūlo sumažinti jų skaičių. Išgryninus esminius, vertintojų nuomone, sustiprės mokslo ir technologijų parko pozicija ir atsiras galimybė energiją nukreipti plėtos linkme. „Kai  kuriuos rezultatus viršijate, pavyzdžiui, organizuojamų renginių skaičių  per metus, todėl jiems skiriamus išteklius galėtumėte panaudoti papildomų paslaugų komercializacijai“, – rekomendacijas teikė  vertintojai.

Tyrimų rezultatų pristatyme dalyvavusi  Kauno MTP komanda palankiai vertina pateiktas rekomendacijas. „Šis  tarptautinis Kauno mokslo ir technologijų parko vykdomų inkubavimo  paslaugų vertinimas yra puiki galimybė pamatyti save Europos  kontekste. Tobulindami savo teikiamų paslaugų kokybę esame atviri  pokyčiams, todėl neabejoju, kad ekspertų pateiktos įžvalgos ir  rekomendacijos sustiprins Parko poziciją“, – sako Kauno MTP Veiklos organizavimo departamento direktorius Tomas Černevičius.

Tarptautinis Baltijos jūros regiono  programos projektas „IRIS“ siekia tobulinti ir stiprinti inkubatorių  organizacijų valdymo ir palaikymo pajėgumus, kaip svarbią naujovių  infrastruktūrą. Į jį įsitraukę Europos šalių verslo inkubatoriai, mokslo  ir technologijų parkai, verslo ir inovacijų paramos organizacijos,  įvertinę verslą inkubuojančias struktūras, parengs gaires, kuriose  pateikiami paramos priemonių aprašymai, skirti inovatyvaus verslo  skatinimo priemonių efektyvinimui.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location