Birželio 20 d.

Tarp italų verslo akceleravimo programos nugalėtojų – kauniečių startuolis „Fidens“

2018-12-20 16:55 Dalintis:

50 tūkst. eurų ir  pradėtas bendradarbiavimas su Italijos biotechnologijų milžine,  atversiančia kelią į pietų Europos rinkas. Taip įvertintas verslo  akceleravimo programą „Open Accelerator“ Milane baigęs ir į laimingųjų ketvertuką patekęs Kauno mokslo ir technologijų parke veikiantis  startuolis „Fidens“. Programos metu kauniečiai tobulino pačių kurtus nuo  esencialinio tremoro kenčiantiems pacientams rankų drebėjimą  slopinančius prietaisus. Italai pagrindiniais prizais apdovanojo  perspektyviausias medicinines technologijas kuriančius startuolius –  verslams suteiktos pradinės (angl. seed) investicijos iki 100 tūkst.  eurų ir galimybė plėtoti strateginę partnerystę su žinoma Italijos  farmacijos ir chemijos industrijos korporacija „Zambon“. 

Išvystė stiprų įėjimo į rinką planą

„Visų pirma, italų akceleravimo  programa padėjo įgyti daugiau žinių apie medicininių inovacijų  komercinimo būdus, produkto paruošimą rinkai ir tai, kas svarbiausia  norint pritraukti investicijas būtent startuoliams. Programos metu,  kartu su tarptautiniais konsultantais „Deloitte“, paruošėme pakankamai  stiprų verslo planą bei užmezgėme ekspertų ir potencialių partnerių  kontaktų tinklą. Manau, kad toliau vystant partnerystę su „Zambon“  korporacija, galėsime pasitelkti jų patirtį atliekant klinikinius  tyrimus bei įvedant produktus į jų užimamas rinkas”, – sako MB „Fidens“ įkūrėjas dr. Mantas Venslauskas.

Kauno mokslo ir technologijų parko  kūrėjų bendruomenėje veikianti komanda rudenį praleido Milane, kur  toliau tobulino medicininį „Vilim Ball“ įrenginį, didino jo poveikio  efektyvumą ir rengė įėjimo į Italijos rinką verslo planą. Dar rugsėjį iš  78 pasaulio įmonių ir tyrėjų grupių, pasiūliusių inovatyvius sprendimus  centrinės nervų sistemos ir kvėpavimo ligų terapijai, italai  perspektyviausiųjų dvyliktuką pakvietė į intensyvią 12 savaičių verslo akceleravimo programą. Lapkričio pabaigoje paaiškėjo nugalėtojų  ketvertas.

Italija masina biotechnologijų kūrėjus

„Akceleravimo programa buvo tarsi  treniruoklių salė iššūkiams kompleksiškoje rinkoje besiruošiančioms  įmonių komandoms ir padėjo praplėsti inovatyviems startuoliams  reikalingas technologines žinias. Natūralu, kad visa tai vyko „OpenZone“  erdvėse, kur mokslas susitinka pramonės poreikius, inovacijos ir  antreprenerystė sąveikauja arba, apibendrinant, kur mokslas suteikia  verslui deguonies”, apie pasidalintą patirtį su startuoliais kalba akceleravimo programos atstovė, „Zambon Spa“ prezidentė Elena Zambon.

Pasak tyrėjo ir verslininko dr. M.  Venslausko, italai yra vieni iš stipriausių medicininių įrenginių kūrėjų  ir vystytojų senajame žemyne, todėl turi patirties sėkmingai įvedant  savo produktus į rinką. Apskritai, Italija masina perspektyvomis  biotechnologijų verslus – didžioji dalis šioje valstybėje esančių bei  sertifikavimą atliekančių notifikuotų įstaigų pakanka dirbti tik joje.

Atlieka individualizuotą terapiją

Kauniečių sukurtas teniso kamuoliuko  dydžio prietaisas mechaninių virpesių ir specifinių algoritmų pagalba  nuo esencialinio tremoro kenčiančiam pacientui slopina rankų drebėjimą.  Tokia individualizuota terapija laikant kamuoliuką rankose sukuria iki  keturias valandas trunkantį efektą – pacientas tampa pajėgus pasirūpinti  įprasta namų ruoša, pavalgyti, susitvarkyti aplinką.

Be kauniečių sprendimo, į nugalėtojų  ketvertą pateko vokiečių „Mobile GaitLab“ batai su integruota stebėjimo  sistema, Parkinsono liga sergantiems pacientams padedančia apsisaugoti  nuo kritimo; baltarusių „LungPass“ skaitmeninis stetoskopas,  komunikuojantis su išmaniuoju telefonu ir siunčiantis informaciją apie  plaučių skleidžiamus garsus bei numatantis kvėpavimo pablogėjimą. 100  tūkst. eurų investicijos sulaukė italų „Prindex“ neinvazinis specifinis  kraujo tyrimo sprendimas ankstyvajai išsėtinės sklerozės diagnozei  nustatyti.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location