Liepos 13 d.

„Šviesų festivalio“ programoje – instaliacija prie KMTP Pilies dirbtuvių

2019-02-07 12:31 Dalintis:

Prieš dvi savaites pasirašyta  Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) bei Vilniaus dailės akademijos (VDA) bendradarbiavimo sutartis jau virsta apčiuopiamais, miesto kultūrinį gyvenimą praturtinančiais projektais – partnerių  iniciatyva specialiai Klaipėdos „Šviesų festivaliui“ kuriama meninė  instaliacija.
 

Projektas pavadinimu „SmART-Shipping“  visuomenei bus pristatytas vasario 16 d. Praeivių ir pravažiuojančiųjų  žvilgsnius jis trauks šeštadienio vakarą nuo 17 iki 22 val. KMTP Pilies dirbtuvių pievoje (Pilies g. 14).
 

Instaliaciją kuriantys VDA Klaipėdos fakulteto studentai kol kas neatskleidžia visų savo sumanymo kortų. Nuo praėjusios savaitės komanda panirusi ne tik į eskizus – jaunuoliai kelis kartus lankėsi Pilies dirbtuvių erdvėse siekiant kruopščiai įvertinti  įvairius techninius aspektus. Įgyvendinant kūrybinį sumanymą VDA studentams ketina talkinti ir KMTP dirbtuvių rezidentai – garso ir apšvietimo sprendimų profesionalai iš „Miau Muzika“.
 

Prieš įsikeliant į 14 numeriu Pilies gatvėje pažymėtą pastatą kūrybinių industrijų atstovams, šios patalpos kurį laiką buvo tuščios, o dar seniau jose virė AB „Vakarų laivų gamykla“ administracijos darbas. Tai, jog šis pastatas tapo jūrinio verslo ir bei amatų susitikimo vieta, ir padiktavo „SmART-Shipping“ pavadinimą instaliacijos kūrėjams.
 

„Siekiame glaudesnio kūrybinių  industrijų atstovų ir įmonių, kurių veikla orientuota į vadinamuosius „mėlynąjį“ bei „žaliąjį“ sektorius, bendradarbiavimo – tam dedikuotas ir  jau įsibėgėjęs mūsų bei partnerių iš Vokietijos bei Lenkijos įgyvendinamas projektas „Kūrybinių ir tradicinių įmonių bendradarbiavimas“ („Creative Traditional Companies Cooperation“). Pilies dirbtuvės yra reikšminga platforma įgyvendinant šio tarptautinio projekto tikslus“, – pažymėjo KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.
 

Patraukliomis sąlygomis atverti Pilies g. 14 erdves menui, amatams ir jaunam verslui tapo įmanoma 2017 m. rudenį KMTP ir pastato savininkės - AB „Vakarų laivų gamykla“ - jungtinių pastangų dėka. Šiuo metu Pilies dirbtuvėse savo studijas turi apie 40 kūrybinių industrijų atstovų.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location