Liepos 23 d.

Sveiki atvykę į Vilnių, Interreg Europe!

2024-06-12 14:43 Dalintis:

Visada džiaugiamės galėdami pristatyti Lietuvą mūsų partneriams Europoje. Šią savaitę tam turėjome ypatingą progą, nes Vilniuje vyko Interreg Europe programos organizuotas renginys Digital transformation of public sector services.

Tai pirmas kartas, kai programa savo renginiui renkasi mūsų šalį, todėl ypač smagu, jog LIC buvo pakviestas tapti šio renginio partneriu ir pristatyti tarptautinę iniciatyvą PPI4cities! Viešojo sektoriaus šuolis į ateitį sunkiai įsivaizduojamas be inovacijų viešųjų pirkimų, todėl šiai tematikai ir sėkmės istorijoms skyrėme išskirtinį dėmesį:

„Įgyvendindami tarptautinę iniciatyvą PPI4cities drauge su partneriais Baltijos jūros regione sukūrėme platformą, skirtą miestams, viešų pirkimų specialistams ir verslams, galintiems pasiūlyti inovatyvius sprendimus viešajam sektoriui. Tai informatyvi ir daugialypė virtuali erdvė, skirta tiek kelti kompetencijas, tiek susipažinti su gerosiomis praktikomis, tiek ir ieškoti partnerių naujiems inovatyviems projektams“ ­– teigia LIC projektų vadovas Povilas Bacevičius. 

Susipažinti su PPI4cities platforma, kurią plėtojame įgyvendindami Interreg Baltic Sea Region programą, galite čia: www.ppi4cities.eu

Renginio metu taip pat vyko įvairios dirbtuvės, kurių metu svečiai iš visos Europos diskutavo apie viešojo sektoriaus skaitmenizacijos tendencijas bei dalinosi savo regionų gerosiomis patirtimis. Dalyviai sutarė, kad inovacijų smėliadėžės, hakatonai ar dizaino mąstymo metodika yra puikūs instrumentai skatinti viešojo sektoriaus inovacijas bei eksperimentavimą kuriant ir taikant skaitmeninius sprendimus.

Nemažai dėmesio skirta ir diskusijoms apie Europos skaitmeninių inovacijų centrus, pažymint, kad jų vaidmuo viešojo sektoriaus transformacijos procesuose turi augti. Vykstant sparčiam technologiniam progresui, viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencijų ir įgūdžių didinimas dirbtinio intelekto, mašininio mokymosi, didžiųjų duomenų analizės bei kitose technologinėse srityse taip pat buvo išskirti kaip vieni iš pagrindinių viešojo sektoriaus skaitmeninės transformacijos sąlygų. 

Dėkojame partneriams Lietuvoje, prisijungusiems prie renginio ir sutikusiems pasidalinti savo patirtimis skaitmeninės viešojo sektoriaus transformacijos procesuose: GovTech Lab Lithuania, Vilantis, Neurotechnology ir kitiems.

Geriausius renginio kadrus užfiksavo Mindaugas Mikulėnas.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location