Liepos 23 d.

Sveikatos technologijų kūrėjai pristatė naujausias tendencijas slaugai, reabilitacijai ir sportui

2018-11-14 07:45 Dalintis:

Kauno mokslo ir  technologijų parke įsikūrę jauni verslai visuomenei pristatė savo  kuriamas inovacijas kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu  (LSMU) organizuotame Inovatorių pusryčių susitikime konferencijos  „Inovacijos slaugai, reabilitacijai ir sportui“ metu.

LSMU profesorė Jūratė Macijauskienė,  pristačiusi Slaugos fakulteto galimybes verslui, akcentavo mobiliųjų  aplikacijų, orientuotų į medicinos darbuotojus sveikatos priežiūros  organizavimui gerinti, poreikį. Patogios naudoti programėlės pagerintų  ir pačių pacientų kasdienybę, siūlant aplinką gerinančius sprendimus ir  galimybę pasirūpinti savo sveikata bei fiziniu aktyvumu. Anot  profesorės, tokios sveikatos technologijos pasitarnautų ne tik fizinio  treniravimo ir reabilitacijos pratimams demonstruoti ir vykdyti, bet ir  sutrikimams diagnozuoti, komunikacijai tarp pacientų ir gydytojų  gerinti, gerontechnologijoms kurti.

Šiemet, LSMU tapus Europos inovacijų  instituto Sveikatos platformos inovacijų (EIT HEALTH) koordinatoriumi  Lietuvoje, medicinos technologijų vystytojams atsivėrė daugiau galimybių  stažuotis užsienio tyrimų centruose, perimti gerąsias patirtis ir  susipažinti su šviežiausiomis medicinos inovacijų tendencijomis.  Konferencijos metu šio projekto koordinatorė Irina Semeško pristatė studentams, tyrėjams ir verslininkams skirtas EIT HEALTH bendruomenės  siūlomas finansavimo priemones.

Kauno mokslo ir technologijų parke  įsikūrusios jaunos įmonės „Fidens“ vadovas dr. Mantas Venslauskas  konferencijos dalyviams pristatė esencialinį rankų tremorą mažinantį  išradimą „Vilim Ball“. Teniso dydžio kamuoliukas, siųsdamas išorinius  mechaninius virpesius, leidžia pacientams pasirūpinti savo buitimi  eliminavus rankų drebėjimo sukeltus nepatogumus. „Nors dažniausiai  siejame rankų drebėjimą su vyresniu amžiumi, tačiau jauniausiam mūsų  prietaisą naudojančiam pacientui – vos 6 metai. Sumažėjęs rankų drebulys  leidžia berniukui drąsiau jaustis mokykloje ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi mokantis rašyti ranka“, – pastebi dr. M.  Venslauskas.

Kauno MTP bendruomenėje veikiančios UAB  „Indeform“ vadovas dr. Algirdas Noreika renginio metu pristatė galimybę  sveikatos mokslų studentams prisijungti prie plaštakos reabilitacijai  skirto sprendimo vystymo. Įtraukiantis ir smagus virtualiųjų sagų  žaidimas padeda pacientui lavinti pirštų motoriką. Susidomėję studentai  kviečiami prisijungti prie įmonės komandos ir tęsti šį perspektyvų projektą.

Inovacijų bendruomenėje įsikūrę „Gruppo  FOS Lithuania“ pasidalijo patirtimi į Lietuvą atvedant Italijos  biotechnologijų įmonę ir pakviečiant ją bendradarbiauti su Lietuvos  mokslininkais. Šiuo metu vystoma išankstinė insulto grėsmės nustatymo  programa yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kodėl užsienio tyrimų centrams  naudinga imtis bendrų mokslo ir verslo projektų. Apie panašią patirtį  kalbėjo ir UAB „Abili“ vadovas dr. Aurelijus Domeika reabilitacijos ir  aktyvaus laisvalaikio sprendimai, balansavimo platformos bei  treniruokliai, kurie gali būti diegiami kiekviename biure ir padėtų darbuotojams palaikyti bazinį aktyvumo lygį.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location