Kovo 28 d.

Susitikimuose su Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos transporto ministrais aptarti aktualūs klausimai

2020-02-25 14:40 Dalintis:

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius penktadienį Lenkijoje susitiko su šalies infrastruktūros ministru Andrzej Adamczyk. Ministrai tarėsi dėl galimų veiksmų po lemiamo balsavimo dėl Mobilumo paketo priėmimo Europos Parlamento plenarinėje sesijoje. Priėmus Mobilumo paketą, Lietuva, kaip ir Lenkija bei keletas kitų bendraminčių grupės valstybių narių, planuoja kreiptis į Europos Teisingumo Teismą dėl Mobilumo paketo nuostatų, prieštaraujančių Bendros Europos rinkos principams ir Europos Sąjungos (ES) tikslams dėl CO2 mažinimo. 

Dvišaliai susitikimai vyko ir su Ukrainos bei Baltarusijos transporto ministrais.

„Jei visgi Mobilumo paketas bus priimtas su dabar numatytomis nuostatomis, ketiname kreiptis į Europos Teisingumo teismą ir ginti savo šalies interesus. Tai planuoja daryti ir Lenkija bei kelios kitos šalys. Siekiame suvienyti jėgas ir kovoti dėl palankaus sprendimo“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

Pasak ministro, prieš antrojo svarstymo balsavimą Europos Parlamente (EP) ketinama kreiptis į europarlamentarus, EP politinių grupių vadovus skatinant juos atidžiau apsvarstyti Mobilumo paketo nuostatas. 

Su Lenkijos ministru buvo kalbėta apie „Brexit“ įtaką kelių transportui. Derybose dėl naujų santykių su Jungtine Karalyste (JK) kelių transporto srityje Lietuva suinteresuota išlaikyti konstruktyvų požiūrį ir siekti, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos tiek JK, tiek visos ES valstybių narių vežėjams. Susisiekimo ministras pakvietė Lenkiją bendradarbiauti derantis dėl krovinių vežimo iš ir į JK ir galimybės atlikti kabotažo operacijas ir po pereinamojo laikotarpio.  

Ministras aptarė „Via Baltica“ statybos pažangą Lietuvoje ir Lenkijoje, pažymėdamas kad ši magistralė Lenkijos teritorijoje jungsis su „Via Carpatia“. Ministrai taip pat aptarė galimybes Baltijos šalims ir Lenkijai sukurti išmanųjį (SMART) šiaurės-pietų transporto koridorių „Via Carpatia“ / „Via Baltica“ pasinaudojant ES fondų lėšomis 2021-2027 finansinėje perspektyvoje.  

Dvišaliame susitikime su Ukrainos infrastruktūros ministru Vladyslavu Kryklijumi kalbėta apie abiejų šalių bendradarbiavimą transporto klausimais. Didžiausias dėmesys – projektui ,,Vikingas“. J. Narkevičius pabrėžė, kad šio projekto plėtra tiesiogiai susijusi su dvišalės prekybos apimčių didinimu. Šio projekto šalys-partnerės turi tęsti aktyvų darbą stengiantis, kad prie projekto prisijungtų Turkija iš vienos pusės, ir Skandinavijos šalys iš kitos pusės.  

 J. Narkevičius patvirtino Lietuvos pasirengimą padėti Ukrainai dalyvauti „Dvynių projekte“ (Twinning), siekiant pagerinti saugumo standartus kelių transporto srityje. Taip pat J. Narkevičius pasidalino informacija apie Vilnius oro uosto plėtrą, kuri buvo teigiamai priimta Ukrainos ministro, kuris užtikrino, kad Ukraina būtų linkusi peržiūrėti savo tarptautinių oro linijų skrydžių maršrutus, siekdama padidinti jų skaičių ir įvertinti naujų krypčių galimybes. 

Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius taip pat susitiko su Baltarusijos susisiekimo ministru Aleksejumi Avramenko.    Ministrų susitikime aptarti nuolat augantys krovinių srautai tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Ministras sakė, kad ši logistikos grandinė turi potencialo augti ir toliau, srautus įmanoma padidinti iki 30 proc.   

Susisiekimo ministras džiaugėsi plėtojamu bendradarbiavimu   kalio trąšų transportavimo ir perkrovimo srityje per Klaipėdos uostą, daugiausia per BKT terminalą. Po Baltarusijos naujų gamybos įrenginių įdiegimo ruošiamasi papildomiems kalio (2–4 mln. Tonų) ir azoto (1 mln. Tonų) eksporto srautams. Ministras patvirtino, kad „Lietuvos geležinkeliai“ yra pasirengę aptarnauti visus šiuos srautus.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location