Birželio 13 d.

Supažindino Lietuvą su internetu ir pasiūlė, kaip dirbti dvigubai greičiau

2019-01-14 16:50 Dalintis:

„Prieš 25-erius metus pirmieji Lietuvoje įvedėme internetą, o  šiandien mūsų kurta programinė sistema didina darbo našumą“, – dalijasi  technikos mokslų daktaras Robertas Šertvytis, įmonės „Aiva“ įkūrėjas. Vadovas yra  sukūręs unikalią verslo procesų valdymo sistemos koncepciją, be kurios  šiandien savo darbo nebeįsivaizduoja ne tik daugelis Lietuvos, bet ir  Norvegijos bei Vokietijos gamybinių įmonių.

Jūsų įkurta įmonė „Aiva“ sėkmingai veiklą tęsia jau daugiau nei 30 metų. Pasidalinkite – kokia buvo verslo kūrimo pradžia?

Pradėti kurti kažką savo nusprendžiau, kai pasitraukiau iš sėkmingos  direktoriaus pavaduotojo projektavimui pozicijos tuometiniame Ryšių  ministerijos respublikiniame skaičiavimo centre. Kaip ir daugelis  verslininkų, susidūriau su daugybe kliūčių, laimei, man tuomet padėjo  draugai, paskolinę šiek tiek pinigų ir pagrindinį darbo įrankį –  kompiuterį. Iš pradžių užsiėmėme įvairių programų kūrimu įmonėms.

Netrukus, pastebėjus kompiuterių poreikį Lietuvoje, pats pradėjau  juos perpardavinėti. Kaip šiandien prisimenu, kai automobiliu vykdavome į  Olandiją ir juos iš ten parsiveždavome. Tuo pačiu metu tobulinome ir  savo programavimo žinias, kurios vėliau tapo mūsų pagrindine veiklos  sritimi. Štai prekyba kompiuteriais, o vėliau ir jų gamyba tapo  trampylinu mūsų įmonei, vėliau padėjusiu sugeneruoti nemažai pajamų.

Netrukus pasaulyje buvo sukurtas interneto ryšys, o aš, kaip nuolat  besidomintis naujovėmis, ieškojau, kaip internetą įvesti Lietuvoje ir  mums pavyko. Nors tuomet internetas nebuvo toks kaip šiandien, iš  pradžių tai buvo tik elektroninis paštas, tačiau tapome pirmieji  Lietuvoje, nuo 1993 m. pradėję interneto ryšio paslaugas. Vėliau šią  sritį užkariavo kiti, o mes taip ir likome prie programavimo, kur  šiandien esame geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir pripažinti Europos  mastu.

Per paskutinius dešimt metų sukūrėme originalią įmonių verslo procesų  automatizavimo programą AIVA 9001. Šios platformos pagrindu,  bendradarbiaudami su daugeliu Lietuvos įmonių, sukūrėme ir įdiegėme  sprendimus gamybai, statybai, prekybai ir paslaugoms.

Ko gero, dauguma šalies vadybininkų nė nenutuokia, koks būtų jų  darbas be jūsų kurtos sistemos. Gal galėtumėte daugiau papasakoti apie  jūsų ilgamečio darbo naudą verslui?

Pastebėję, kad daugelis įmonių mažą darbo našumą, blogą klientų  aptarnavimą sieti pradėjo su verslo valdymo sistemos trūkumu,  sukūrėme programinę įrangą, kuri prilygsta užsienyje gerai žinomoms SAP,  Microsoft Exapta, Oracle, QAD ir kitoms programoms. Nuo kitų ji  skiriasi tuo, kad automatizuoja ne tik apskaitą, bet ir procesų valdymą,  kompleksiškai apima visus įmonės procesus. Ji lengvai pritaikoma ir  įdiegiama nestandartiniams sprendimams. Paprastai tariant, tokių  programų dėka darbuotojai sugaišta žymiai mažiau laiko pasiūlymų ir  sutarčių ruošimui, apskaitai, joje galima sekti darbuotojų rezultatus ir  pagal tai skirti apmokėjimą už darbą.

Mūsų kuriamą programą naudoja kone visos šalies įmonės, dalį rinkos  esame užkariavę ir Vokietijoje bei Norvegijoje. Labai džiaugiuosi, kad  ilgametis darbas nenuėjo veltui ir sukūrėme išties labai gerą produktą,  Lietuvos ir užsienio kontekste labai reikalingus ir originalius  sprendimus. Tad visos mūsų pastangos šiandien yra sutelktos į pardavimų  plėtrą užsienyje. Važinėjame po įvairias kontaktų muges svetur ir  mezgame ryšius.

Kaip planuojate toliau plėstis užsienio rinkose?

Sukūrėme tokią programinę įrangą, kuri eiliniams žmonėms iš pirmo  žvilgsnio tikrai ne visuomet yra suprantama. Tad norėdami savo siūlomą  produktą ne tik Vokietijoje bei Norvegijoje, bet ir kitose užsienio  rinkose, kreipėmės į „Invegą“, kad čia dirbantys specialistai mums  padėtų. Siekėme aiškiai ir suprantamai ištransliuoti savo produkto  ypatybes. Pasinaudojome priemone „Expo konsultantas LT“, finansuojama  Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, ir gavome kompensaciją už  konsultacijas.

Ką patartumėte dar tik pradedantiems verslininkams? Kokių klaidų šiandien nebekartotumėte?

Vienas iš didžiausių sunkumų būnant vadovu yra tai, kad turi išmanyti  visas įmonės veiklas, todėl patarčiau jauniesiems verslininkams  nebijoti pasikviesti kartu dirbti pavaduojančius direktorius ūkinei,  organizacinei ir kitoms veikloms.

Kitas dalykas, ką privalu žinoti jaunam verslininkui – visiems geras  nebūsi, todėl, kai įmonė išgyvena sunkų etapą, nereiktų bijoti sumažinti  darbuotojų skaičiaus. Kitu atveju galite tiesiog įklimpti į skolas.

Šaltinis: „Investicijų ir verslo garantijos“. 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location