Balandžio 21 d.

Sudėtingiems kompiuteriniams skaičiavimams atlikti – kol kas nemokama BalticLSC sistema

2020-01-31 13:00 Dalintis:

Superkompiuterijos tinklo paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui siūlysiančio tarptautinio konsorciumo BalticLsc nariai Tartu aptarė tinklo kūrimo progresą. Konsorciumo partneriai jau supirko tinklui sukurti būtiną techninę įrangą ir šiuo metu ją jungia į Baltijos jūros regiono tinklą, į kurį vėliau, tikimasi, įsilies ir daugiau regionų. Taip pat šiuo metu intensyviai plėtojama ir tinklą įveiklinsianti operacinė sistema.

Planuojama, kad jau 2020 metų vasarą susidomėjusios įmonės, tarp jų ir lietuviškos, turės galimybę išbandyti pirmąjį funkcionuojančios BalticLSC sistemos prototipą, leisiantį įmonėms savarankiškai atlikti sudėtingus kompiuterinius skaičiavimus ir didžiųjų duomenų apdorojimą per itin trumpą laiką. Bandymų stadijoje įmonėms ši paslauga nieko nekainuos, be to, jos gaus išsamų instruktažą ne tik apie naudojimąsi pačia sistema, bet ir apie įvairius didžiųjų duomenų apdorojimo niuansus. Susidomėjote? Kreipkitės į konsorciumo atstovę Lietuvoje Vilmą Vilutytę, el. p. v.vilutyte@lic.lt.

Susitikimo metu konsorciumo nariai taip pat turėjo progą susipažinti su Tartu paramos smulkiam ir vidutiniam verslui modeliu bei superkiomputerijos paslaugų prieinamumų ir galimybėmis Estijoje, taip pat išbandyti Tartu Science Park įkurto SPARK Demo ekspoziciją. 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location