Kovo 28 d.

Statybos darbai Vilniaus oro uoste įsibėgėjo: jau sumontuotos pagrindinės naujojo išvykimo terminalo laikančios konstrukcijos

2023-03-17 11:33 Dalintis:

Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams, balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima pamatyti iš esmės beveik visus būsimo terminalo kontūrus.  

Generalinės rangos darbus naujojo terminalo projekte atlieka bendrovė „Eikos statyba“, kuri šiuo metu montuoja partnerio „Ukmergės gelžbetonio“ pagamintas laikančias kolonas. Skaičiuojama, kad kolonų vien šiame etape bus sumontuota beveik šimtas. Specialiai šiam projektui gamintos kolonos yra gelžbetoninės, kvadratinės formos, 12 metrų aukščio.  

„Džiaugiamės tuo, jog rangovas ir partneriai laiku įgyvendina projekto darbus, o žiema buvo gana palanki pamatų įrengimo darbams. Keliaujantys Vilniaus oro uoste jau dabar gali pamatyti įspūdingai atrodantį statybų procesą, o keleto mėnesių eigoje – jau bus galima matyti pastato kontūrus ir susidaryti preliminarų būsimo terminalo vaizdą“, – teigia Arnas Dūmanas, Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento direktorius.  

Teigiama, kad visas naujojo išvykimo terminalo pastato laikantysis karkasas buvo suprojektuotas iš surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų, o kolonos yra pagrindinis jungiamasis elementas. Kitame statybų etape gegužės–birželio mėn. ant kolonų bus montuojamos jau ir stogo konstrukcijos.  

Svarbiausias naujojo išvykimo terminalo statybų tikslas – užtikrinti galimybę aptarnauti didesnį keleivių skaičių. Naujame terminale taip pat bus diegiamos technologinės inovacijos, kurios suteiks daugiau patogumų keliautojams, užtikrins didesnį oro uosto operacijų efektyvumą.  

Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas dvigubai – iki 2400 keleivių per valandą. Kartu su naujojo terminalo statyba bus vykdoma ir priešais Vilniaus oro uostą esančių transporto prieigų pertvarka: bus atnaujinti inžineriniai tinklai, keičiama danga, įrengtos stoginės ir kuriama nauja, žymiai pralaidesnė transporto schema. 

Visą naujausią informaciją apie naująjį Vilniaus oro uosto terminalą rasite specialiame polapyje https://www.vilnius-airport.lt/naujas-terminalas

Oficialus Vilniaus oro uosto naujojo terminalo video pristatymas https://www.youtube.com/watch?v=7JfHIF4k3Es

VĮ Lietuvos oro uostų informacija

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location