Rugsėjo 17 d.

Startuolis sukūrė platformą, inovatyviai sprendžiančią papildomo ugdymo rinkos iššūkius

2021-07-26 08:00 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekto „TechHub“ pre-akceleratoriaus pirmajame cikle tarp penkių geriausiai pasirodžiusių komandų išrinktas startuolis „MOKOSI“  sukūrė platformą, skirtą sujungti mokinį su mokytoju individualiai privačiai nuotolinei pamokai. Priešingai nei kitos mokymo platformos, pagrindinį dėmesį startuolis skiria mokytojams, siekdamas palengvinti jų darbą ir supaprastinti pasiruošimą pamokoms.

Idėja kilo dirbant mokykloje

Platformos įkūrėja J. Jaruševičienė anglų kalbos mokytoja valstybinėje mokykloje dirbo 12 metų, pati augina tris mokyklinio amžiaus vaikus. Stebėdama augantį papildomo ugdymo poreikį bei sunkumus, su kuriais susiduria tiek mokytojai, tiek mokiniai, ji nusprendė imtis nuosavo verslo: „Jei atvirai, valstybinėje mokykloje visada galvojau, kaip gauti gerą rezultatą darant mažiau. Be to, kaip trijų vaikų mama, suprantu, koks didelis iššūkis tėvams ieškoti korepetitorių, derinti laikus, programą ir kitus dalykus. Tuomet galvojau – jei yra programėlė, kurioje be kontaktų galima išsikviesti taksi, kodėl taip negali būti ir su pamokomis?”

Apie augantį papildomo ugdymo poreikį startuolio įkūrėjai sužinojo atlikę apklausas, kuriose dalyvavo 600 mokytojų ir 420 suaugusiųjų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus. Rezultatai parodė, kad 37% šeimų šiuo metu arba naudojasi korepetitorių paslaugomis arba planuoja pasinaudoti per ateinančius 3 mėnesius. Tuo tarpu 67% mokytojų arba dirba korepetitoriais arba planuoja jais dirbti.

Nors platforma iš esmės sukurta sujungti mokinį su mokytoju individualiai privačiai nuotolinei pamokai, pagrindinį dėmesį startuolis skiria mokytojų darbo palengvinimui. Platformoje pedagogai turi galimybę vesti papildomus užsiėmimus pagal jų pačių nustatytą tvarkaraštį ir įkainius, naudotis integruota biblioteka, parduoti savo sukurtą mokomąją medžiagą kitiems kolegoms, nemokamai dalyvauti akredituotuose kvalifikacijos kėlimo seminaruose bei konferencijose, gauti automatiškai sugeneruojamus pažymėjimus po kiekvieno renginio. 

Mokiniams ir tėvams platforma suteikia galimybę patogiai ir greitai išsirinkti mokytoją papildomai pamokai pagal jiems tinkamą laiką, kainą ir rekomendacijas, taip pat užsakyti pavienes pamokas nepasirašant ilgalaikių sutarčių bei po kiekvienos pamokos gauti trumpą ataskaitą iš mokytojo apie mokinio žinių lygį ir rekomendacijas žinių stiprinimui.

Verslo kelyje – mentorių ir ekspertų pagalba

Pasak J. Jaruševičienės, MITA „TechHub“ pre-akceleratorius „MOKOSI“ viziją pavertė į aiškų veiksmų planą su preliminariais apskaičiavimais, vertinimais ir rekomendacijomis: „Kiekvienas programos mentorius gilinosi į mūsų kuriamą produktą, jį analizavo, teikė visą reikalingą informaciją ir, svarbiausia, mus drąsino nesustoti ir neabejoti, o tik judėti pirmyn. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad ir pasibaigus projektui, jaučiamės komandos dalimi.“

Penki geriausiai pasirodę kiekvieno „TechHub“ pre-akceleratoriaus ciklo startuoliai turi galimybę pasinaudoti prizu – išvykti į akceleratorius bei komandiruotes užsienyje. Šiuo metu „MOKOSI“ dalyvauja bendrame projekte su „Civitta Slovakija“ ir jų mentoriumi, startuolių ir akceleratorių guru Tal Catran. Liepos mėnesį startuolio įkūrėjai taip pat vyko prisistatyti platformos švietimo technologijų ekspertams Rumunijoje.

Pre-akceleratorius – tai 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos, kurių tikslas – išvystyti startuolio idėją iki minimalaus produkto. Pre-akceleratoriuje dalyviai gilina žinias įvairiose srityse, o tuo pačiu metu gali pasinaudoti ir kitomis MITA inovacijų paramos priemonėmis. Registracija į ketvirtąjį „TechHub“ pre-akceleratoriaus ciklą prasidės rugsėjo mėn.


TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook ir LinkedIn platformose.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Kontaktai:

MOKOSI įkūrėja Jurgita Jarušėvičienė info@lectorpro.lt, +379 61111 811
Projekto vadovė Gintarė Narakienė, +370 610 39339, gintare.narakiene@mita.lt
Komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633, milda.vilcinskaite@mita.lt
Viešųjų ryšių specialistė Laura Naimovičiūtė, +370 687 00005, laura.naimoviciute@mita.lt

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location