Gegužės 19 d.

Startuoja verslo akceleravimo programa JAV

2019-09-27 14:02 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti akceleravimo programoje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Programa skirta gyvybės mokslų, fotonikos, IT ir kitų inovatyvių sričių startuoliams ir augančioms įmonėms. Programos dalyviai tobulins verslo vystymo įgūdžius, susipažins su verslo plėtros JAV ypatumais, užmegs ryšius su partneriais, klientais ir investuotojais iš JAV.

Akceleravimo programa bus vykdoma dviem etapais. Pirmasis programos etapas vyks spalio 21–25 d. Vilniuje, antrasis – gruodžio mėn. Bostone (JAV).

Pirmojo etapo Vilniuje metu bus organizuojami mokymai apie inovatyvaus verslo vystymą ir teikiamos individualios konsultacijos dėl verslo plėtros JAV. Mokymuose įmonės bus supažindintos su JAV inovacijų ekosistema ir verslo kultūra, dalyvaus interaktyviuose užsiėmimuose, skirtuose tobulinti įmonės pristatymo įgūdžius. Individualiuose susitikimuose programos dalyviai bus konsultuojami dėl įmonės vertės pasiūlymo formulavimo, įėjimo į JAV rinką strategijos, verslo partnerių, investuotojų paieškos JAV.

Antrajame etape Bostone dalyvaus pirmojo etapo metu atrinktos įmonės. Jo metu įmonės dalyvaus įvairiose ekspertų sesijose, kuriose bus aptarti aktualūs plėtros JAV klausimai – įmonės steigimo, intelektinės nuosavybės valdymo, mokesčių ir pan. Programos dalyviams taip pat bus organizuojami individualūs susitikimai su  potencialiais partneriais, klientais, investuotojais, jos bus pakviestos dalyvauti įvairiuose ryšių mezgimo renginiuose, galės nemokamai naudotis darbo vieta Kembridžo inovacijų centre.

„Programa skirta įmonėms, turinčioms ambicijų vystyti verslą JAV. Įmonės dalyvaus mokymuose, skirtuose pažinti JAV inovacijų sistemą ir verslo kultūrą, gaus individualias konsultacijas teisiniais, mokesčių, partnerių paieškos aspektais. Didelis dėmesys bus skiriamas tobulinti pristatymo (pitch) įgūdžius, kurie padėtų atskleisti įmonės vertės pasiūlymą ir naudą klientams“, - teigia MITA Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas Ričardas Valančiauskas. „Bostone Lietuvos įmonėms bus skirta darbo erdvė Kendall Square rajone. Kaip teigia patys amerikiečiai – inotyviausioje kvadratinėje mylioje visame pasaulyje. Šioje teritorijoje įsikūrusios žymiausios kompanijos ir mokslo institucijos – nuo Google, Microsoft, General Electric iki MIT instituto. Akivaizdu, kad joje apstu galimybių užmegzti naudingus ryšius.“

Programą MITA įgyvendins su Bostone įsikūrusia konsultacine kompanija MassGlobal Partners. Kompanija teikia verslo plėtros paslaugas, padeda klientams vystyti įėjimo į JAV rinką strategijas, vykdo individualizuotas verslumo vystymo programas. MassGlobal Partners sudaro ekspertų komanda, turinti vidutinę 25 metų patirtį įvairiose srityse. Dauguma ekspertų yra turėję savo verslus, dalyvavę įmonių valdyme, dirbę mentoriais įvairiuose projektuose. Bendradarbiaudama su įvairių valstybių valdžios institucijomis ir regioninėmis verslo skatinimo organizacijomis, kompanija įgyvendina iniciatyvas, skatinančias pažangių vietos įmonių augimą ir tarptautiškumą. Tarp tokių valstybių ir regionų – Belgija, Suomija, Italija, Slovakija, Čilė, Katalonija.

„Programos turinį ilgai derinome su partneriais iš JAV. Sutarėme, kad prieš išvykstant į Bostoną, su įmonėmis bus vykdomi išankstiniai pokalbiai, siekiant išgryninti jų lūkesčius, nustatyti potencialius susitikimų dalyvius. MassGlobal Partners turi gerus ryšius su Bostono inovacijų bendruomene, bendradarbiauja su MIT, Bostono, Harvardo universitetais, vietos kompanijomis. Neabejoju, kad dalyvavimas akceleravimo programoje bus naudingas visiems jos dalyviams – tiek siekiantiems vertingų žinių bendraisiais verslo plėtros klausimais, tiek ketinantiems vystyti verslą už Atlanto“, - tvirtina R. Valančiauskas.

Paraiškos dalyvauti akceleravimo programoje MITAi gali būti teikiamos iki spalio 10 d.

Kontaktai pasiteirauti:

  • MITA vyr. specialistė Daiva Keršienė, Tel. 8 604 79828, el. p. daiva.kersiene@mita.lt (dėl paraiškų teikimo)
  • MITA inovacijų vadybininkė Lina Kisielė, Tel. 8 600 45965 el. p. lina.kisiele@mita.lt, MITA projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ (dėl gyvybės ir sveikatos įmonių dalyvavimo)

Konkurso sąlygos.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location