Rugsėjo 27 d.

Startuoja projektas, kursiantis palankią ekosistemą žaliosioms investicijoms Lietuvoje

2019-10-03 10:20 Dalintis:

Antradienį Lietuvoje darbą pradėjo Europos Komisijos (EK) ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) suformuota ekspertų komanda. Ji parengs šalies veiksmų planą dėl tvarių (žaliųjų) finansų bei Žaliojo finansų instituto įsteigimo Lietuvoje galimybių studiją. 

Lietuva – pirmoji šalis, kartu su EK ir ERPB pradėjusi vykdyti tokį tvarių finansų projektą. Jis suteiks Lietuvos įmonėms daugiau galimybių pritraukti lėšų tvarių projektų finansavimui bei sukurs sąlygas ateiti naujiems tarptautiniams investuotojams. 

„Pasaulio dėmesys krypsta prie tvarių finansų teikiamų galimybių išnaudojimo klimato kaitos padariniams suvaldyti. Apie tai kalba visas pasaulis ir Lietuva yra tarp lyderių – buvome pakviesti mūsų šalies patirtį pristatyti ir Europos lyderių grupėje Pasaulio ekonomikos forumo metu Niujorke. Mūsų tikslas – tvarių finansų pagalba proaktyviai reaguoti į vykstančius pokyčius, tapti geriausia finansinių paslaugų jurisdikcija regione, kurios pavyzdžiu sektų kitos šalys“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka. 

Projektas bus finansuojamas EK lėšomis. Jį įgyvendins EK Struktūrinių reformų paramos padalinio ir ERPB specialistai. Siekdamas išnaudoti tarptautinę praktiką, ERPB taip pat pasitelkė ir papildomus tarptautinius ekspertus, turinčius nemažai tarptautinės patirties, konsultuojant finansų rinkų teisėkūros srityje – „Richard Kemish Consulting Limited“ ir „Linklaters“. Siekdamas geriau įvertinti Lietuvos teisinę aplinką, EBRD taip pat į komandą pakvietė ir Lietuvos advokatų kontorą „Sorainen“. 

Projektu siekiama suteikti daugiau galimybių šalies institucijoms kurti palankią ekosistemą tvarioms investicijoms Lietuvoje, skatinti tvarių instrumentų vystymąsi, įtraukti visuomenę į tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimą bei padėti pritraukti investicijas į tvarius produktus. 

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location