Rugsėjo 27 d.

Startuoja iniciatyva regionų ekonominiam atsparumui ir stabilumui ugdyti

2019-10-02 16:45 Dalintis:

Didelį darbo vietų skaičių kuriančių įmonių uždarymas neretai tampa iššūkiu visai regiono ekosistemai. Norint didinti ekonomikos stabilumą, valstybinės įstaigos yra raginamos „slides ruošti vasarą“ ir pasirengti tokių įmonių uždarymui dar iki galimai kilsiančios krizės. 

Siekdami atnaujinti verslo požiūrį bei esamas politikos priemones, užtikrinančias regionų atsparumą pramonės struktūriniams pokyčiams, partneriai iš 9 Europos šalių susibūrė į bendrą tarptautinį konsorciumą FOUNDATION. Iniciatyvai startuojant, Korke (Airija) susitikę ekspertai, tarp jų ir Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Ingrida Tinfavičienė, lankėsi konsorciumo pagrindinio partnerio Korko technologijų instituto teritorijoje įsikūrusiame didžiausiame Airijos verslo inkubatoriuje „Rubicon Centre“. Čia dalyviai ne tik susipažino su inkubatoriaus teikiamomis paslaugomis, bet ir šių paslaugų pagalba kuriamomis sėkmės istorijomis.  

Viena iš šių istorijų nukelia į 1990 m., kai po „Apple“ gamyklos padalinio Korko mieste uždarymo darbo neteko daugiau kaip 400 kompetentingų ir patyrusių darbuotojų. Tarp jų, programinę įrangą ir sprendimus gamybos procesų automatizavimui kūręs inžinierius. Pasinaudojęs inkubatoriaus siūlomomis paslaugomis ir mokymais, jis įkūrė ambicingą, daugiau kaip 100 darbuotojų turinčią įmonę, šiandien siekiančią sukurti net daugiau darbo vietų nei buvo prarasta uždarius minėtąją gamyklą. 

Įdomu tai, kad gerosios praktikos inkubatoriaus sienomis neapsiriboja. Prie jų kūrimo veiksmingai prisideda ir miesto valdžia. Prieš daugiau nei du dešimtmečius Korką buvo ištikusi didžiulė ekonominė krizė, nedarbo lygis siekė 40 proc. ir centrinis miesto turgus praktiškai merdėjo. Matydamos vis blogėjančią situaciją, savivaldybės institucijos pasiūlė skatinamųjų priemonių rinkinį, kuriame ir kvietimas ūkininkams turguje prekiauti nemokamai. Įkvėptas gražaus gesto, vienas iš miesto žvejų užėmė kelis prekystalius ir ėmėsi iniciatyvos savanoriškai gaivinti turgų. Šiandien jis – turguje prekiaujančių ūkininkų asociacijos direktorius bei didelės žvejybinės įmonės vadovas, turintis ambicingų planų plėtrai. 

Tarptautinio konsorciumo veikla tik prasideda, tad ateityje numatomi tolimesni susitikimai, regionų ekosistemos analizė bei gerųjų praktikų ir sėkmės istorijų mainai. Įgytas žinias ir patirtį tikimasi veiksmingai pritaikyti ir Lietuvos ekonomikos stabilumui didinti. 

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui FOUNDATION, siekiančiam stiprinti regionų atsparumą pramonės struktūriniams pokyčiams, plėtojant politiką bei priemones, remiančias regioninių strateginių verslo nišų ieškojimo procesą bei susijusias paramos sistemas. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras 

 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location