Balandžio 20 d.

SSVA: Kokybiškam Ukrainos miestų atstatymui – skaitmeninis 3D įrankis

2024-02-27 08:00 Dalintis:

„Jau dvejus metus tęsiantis plataus masto karui Ukrainoje, Statybos sektoriaus vystymo agentūra prisideda prie greitesnio ir kokybiško jos suniokotų miestų atstatymo. Mūsų kuriamas 3D planavimo įrankis padės siekti bendro tarptautiniu mastu sutarto tikslo – atstatyti po Rusijos brutalaus puolimo sugriautus pastatus geresnius nei buvo iki karo. Lietuva ir toliau iki pat pergalės visais įmanomais būdais rems Ukrainą kovoje už laisvę“, – teigia Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktorius Aidas Vaičiulis.

Šią savaitę SSVA pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia Ukrainos įmone Artificial Intelligence Map LLC (AIMap) dėl antžeminio Bučos ir Borodyankos teritorijų skenavimo. Surinkta informacija leis šioms Ukrainos gyvenvietėms jau greitu metu pritaikyti 3D planavimo įrankį.

SSVA kartu su partneriu UAB „Vilniaus planas“ („ID Vilnius“) kuriama platforma trimatėje erdvėje leis atvaizduoti ne tik vykdomus, bet ir planuojamus statybos projektus, pamatyti, kokią įtaką jie turės aplinkai bei gyventojams. Tokia technologija jau kurį laiką sėkmingai naudojama Vilniuje.

Tai išmanus skaitmeninis sprendimas Ukrainai, padėsiantis siekti tarptautiniu mastu sutarto tikslo – atstatyti miestus geresnius nei buvo iki karo.

Lietuva iki 2025 m. taip pat vykdys Borodyankos ir Bučos savivaldybių darbuotojų mokymus ne tik kaip naudotis įrankiu, bet ir jį toliau plėsti, tobulinti.

Tikimasi, kad ateityje šis projektas bus sėkmingai pritaikytas ir kitose brutalaus karo paveiktose Ukrainos teritorijose. 

SSVA kuriamą 3D įrankį pristatė Jungtinių Tautų Ekonominei komisijai Europai (UNECE) ir yra pakviesta į UN4Ukraine projekto formate kuriamą Investment Tracker ekspertų grupę.

Statybos sektoriaus vystymo agentūros informacija

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location