Rugsėjo 27 d.

Sprendimas senėjančiai visuomenei – inovatyvios technologijos pagyvenusiems žmonėms

2019-10-04 07:50 Dalintis:

Europos visuomenei ir toliau senstant, verslo paramos, visuomenės sveikatos ir mokslinių tyrimų ekspertai iš aštuonių Europos šalių susijungė į tarptautinį konsorciumą HoCare, kad paskatintų inovatyvius tvarios namų slaugos ir priežiūros sprendimus stiprinant keturgubos spiralės bendradarbiavimą regioninėje inovacijų vertės grandinėje.

Įgyvendinant minėtą projektą konsorciumo partneriai, tarp jų ir Lietuvos inovacijų centro specialistai, siekė pagerinti egzistuojančių struktūrinių fondų paramos priemonių panaudojimo galimybę tvariems namų slaugos ir priežiūros sprendimams kurti. Lietuvoje buvo dirbama su Sumanios specializacijos strategijos tikslinimu, bandant įtraukti platesnį su visuomenės sveikata ir medicininėmis technologijomis susijusių inovatyvių produktų suvokimą. Kaip žinia, 2018 m. buvo patikslinti Sumanios specializacijos prioritetai sudarant daugiau galimybių mūsų šalies įmonėms naudotis egzistuojančiomis paramos priemonėmis būtent kuriant su namų slauga ir priežiūra susijusius naujus produktus.

Lietuvos inovacijų centras per projekto įgyvendinimo laikotarpį iš viso konsultavo 23 mažas ir vidutines įmones dėl dviejų priemonių – „Inočekiai“ ir „ikiprekybiniai pirkimai“ – teikiamų galimybių gauti finansavimą su namų slauga ir priežiūra susijusiems produktams kurti. Iš jų net 4 įmonės pasinaudojo minėtomis galimybės ir ėmėsi kurti naujas, senastančiai visuomenei pritaikytas technologijas.

2019 m. spalio 2-3 d. Nikosijoje (Kipras) projekto partneriai susirinko į aukšto lygio konferenciją, kurioje kartu su sveikatos apsaugos ministrais, medicinos įstaigų vadovais bei politikais aptarė projekto HoCare pasiekimus. Lietuvai konferencijoje atstovavo Lietuvos inovacijų centro ekspertai – direktorius Mantas Vilys ir projektų vadovas Tautvydas Pipiras – bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas Ričardas Valančiauskas. Būtent pastaroji agentūra koordinuoja paramos priemonių „Inočekiai“ ir „Ikiprekybiniai pirkimai“.

Pasak M. Vilio, didžiausia šio projekto reikšmė, kad jis labai aiškiai parodo kryptį tiek valdžios institucijoms, tiek verslui, tiek mokslo ir tyrimų institucijoms, kokia kryptimi būtina vystyti inovacijas ir technologijas. „Ilgainiui paklausa naujiems, orų ir savarankišką gyvenimą savo namų aplinkoje užtikrinantiems produktams tik augs. Šiuo atveju turime būti pasiruošę ne tik patenkinti šią paklausą, bet ir sukurti verslo bei paramos modelius, kurie leis mūsų gamintojams įsitvirtinti ir konkuruoti rinkoje“, – sako jis.

Lietuvos inovacijų centras yra tarptautinio konsorciumo HoCare narys. Konsorciumas susibūrė pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe. Jo veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location