Balandžio 18 d.

Sprendimas ir mažiesiems – kauniečiai sukūrė robotizuotą sistemą metalo apdirbimo pramonės įmonėms

2021-11-12 15:25 Dalintis:

Nors robotai Lietuvos gamyklas pasiekė prieš daugiau nei penkiolika metų, o pandemija išaugino pramonininkų susidomėjimą naujausiomis technologijomis, mažieji gamintojai vis dar išgyvena tokių sprendimų stygių. Robotizacijos procesams keičiant ir formuojant naujus poreikius, naujausios technologijos dažniausiai pasiekia tik didesnes kompanijas - mažiesiems pradinės investicijos atrodo pernelyg didelis išbandymas verslo tvarumui. Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenėje įsikūrusi kompanija „Handybot“ sukūrė CNC darbo vietų automatizavimo sistemą, kuria tikisi palengvinti bei optimizuoti ir mažųjų metalo apdirbimo įmonių darbo procesus. 

„Kadangi technologijos šioje srityje labai sparčiai tobulėja, vis paprasčiau kurti lankstesnius sprendimus, atsižvelgiant į įvairias gamybos apimtis. Vis dėlto, didžiųjų įrengimų automatizavimo sprendimų kūrėjų per 100 tūkst. eurų reikalaujanti pradinė investicija dažnai atrodo pernelyg didelė, kad būtų galima išbandyti jų efektyvumą ir automatizuoti darbo procesus. „Handybot“ sistema yra sukurta ir pagaminta Lietuvoje  tai padeda sumažinti inžinerinio įrengimo savikainą ir pasiūlyti lankstesnę kainodarą būsimiems  klientams“, pasakoja įmonės vadovas Linas Steponavičius. 

Kaune susibūrusios komandos sukurta įrengimų automatizavimo sistema gali būti diegiama ne tik didelėse metalo apdirbimo įmonėse, bet ir mažesnėse, turinčiose tik keletą įrengimų, ar orientuotoms į mažas, serijines 10 – 1000 vienetų gaminių partijas.  

„Handybot“ robotizuota gamybos staklių ranka sutaupo CNC stalių operatorių laiką  žmonėms nebereikia atlikti pasikartojančio ruošinių įdėjimo ir išėmimo darbo. Šis sprendimas leidžia gamybinių įmonių operatoriams atlikti kvalifikuotus pasiruošimo ar įrengimų programavimo bei kokybės užtikrinimo darbus. Šiuo metu komanda kuria, bei greitu metu žada išbandyti gamyklų aplinkoje metalo frezavimo įrengimų automatizacijos prototipą. 

Lietuvių konstrukcijos išskirtinumas – unikalus besisukančių vežimėlių dizainas, panaikinantis laiko kaštus pervežant ruošinius ar jau baigtus gaminius įmonės viduje. Pats robotas geba apsukti ir aptarnauti abejose vežimėlių pusėse esančius ruošinius, o tai atveria kelią užprogramuotą robotą palikti darbuotis naktį ar savaitgalį. Įmonės vadovas teigia, kad didžiausias iššūkis buvo sukurti ir pasiūlyti įrengimų automatizavimo sprendimą, kuris išsiskirtų unikaliomis ir pranašiomis savybėmis bei gebėtų konkuruoti su kitais Europos gamintojais.  

Lietuvių spendimas jau sulaukė susidomėjimo Baltijos šalyse. „Siekiame, kad įmonėms šis sprendimas atneštų greitą investicinę grąžą bei padėtų patenkinti šių dienų poreikius. Kadangi įrengimų automatizavimo paklausa auga kartu su kylančiu darbo užmokesčiu bei sudėtinga darbo rinkos situacija, norint surasti kvalifikuotus CNC įrengimų operatorius, esame sulaukę prašymų tapti automatizavimo sistemos pardavimų atstovais ir kaimyninėse šalyse  Latvijoje bei Estijoje “, pasakoja „Handybot“ įmonės vadovas.  

Kauniečiai demonstracinį įrenginį eksponuoja Kauno mokslo ir technologijų parke įrengtuose patalpose. Robotizuotą produktą technologijų kūrėjai ir programuotojai projektavo kartu su metalo apdirbimo specialistais. Robotai tampa labiau nuspėjami, nesuserga ir užtikrina, kad užsakymai bus įvykdyti laiku. Prieš pora metų pastebėjome, kad kolegos ir pažįstami susidurdavo su esminiais gamybos iššūkiais – kaip optimizuoti kaštus ir prailginti darbo laiką, pasinaudojant įrengimų galimybėmis, net ir tuo metu kai patalpose išjungiamos šviesos. Atsakymas vienas – įrengimų automatizavimas. Pirmasis sistemos prototipas taip ir pasiliko vieno iš kolegų įmonės gamykloje Kėdainiuose “, prisimena L. Steponavičius.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location