Gegužės 19 d.

„Smart FDI“ atveria galimybes kurti energiją tausojančius ir ekologiškus funkcinius pakaitalus įprastoms statybinėms medžiagoms

2019-06-11 14:45 Dalintis:

UAB ,,GRH LT“, Monako kapitalo įmonė 2018 m. Lietuvoje įkūrusi antrinę įmonę, su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė projekto „Moksliniai tyrimai, skirti inovatyvių ir tvarių statybos sprendimų kūrimui“ sutartį. Pagal priemonę „Smart FDI“ į projektą bus investuojama daugiau nei 1,2 mln. Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų, o bendra projekto vertė siekia beveik 2,2 mln. Eur.

„Smart FDI“ verslo finansavimo priemonė siekia paskatinti tiesioginių užsienio investicijų augimą Lietuvoje. Priemonės tikslas – pritraukti į Lietuvos Respubliką mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų srities užsienio investicijų pagal prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros ir inovacijų raidos (sumanios specializacijos) kryptis.

Statybų sektorius yra viena iš svarbių globalios ekonomikos varomųjų jėgų. Dėl augančios žmonijos populiacijos ir didėjančio urbanizacijos lygio, numatomas statybų rinkos augimas. Dėl didelių tradicinių statybos žaliavų transportavimo išlaidų, aplinkosaugos svarių reikalavimų, vis augančios paklausos, atsiranda poreikis rasti energiją tausojančius ir ekologiškus funkcinius pakaitalus įprastoms statybinėms medžiagoms.

Pasak UAB „GRH LT“ Lietuvoje direktorės Jacqueline Paris Thormities, statybų pramonė pagal atliekų kiekį yra pirmaujanti pasaulyje. UAB „GRH  LT“, numato išvystyti technologiją, kuri įgalins mažesnėmis sąnaudomis gaminti daugiasluoksnes kompozitines plokštes, pasižyminčias išskirtinių savybių kompleksu – atsparumu aplinkos poveikiui (ugniai, drėgmei, kenkėjams ir pan.), dideliu tvirtumu ir lengvumu, aukštomis šilumos izoliacinėmis charakteristikomis.

Projekto metu numatoma vykdyti mokslinius tyrimus inovatyvios konstrukcinės medžiagos gamybos technologijos sukūrimui ir validavimui laboratorinėmis sąlygomis bei vykdyti eksperimentinę plėtrą, skirtą technologijos perkėlimui į pramoninę skalę: prototipo įveiklinimui ir pristatymui rinkai. Taip pat įmonė planuoja įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau - MTEP) bazę, įsigyti reikalingą įrangą testavimui, gamybos proceso vystymui ir bandomajai gamybai, kuri bus naudojama tiek projekte numatytų produktų kūrimui, tiek naujų produktų vystymui, ar esamų tobulinimui įgyvendinus projektą.

„Esame įsitikinę jog mūsų kuriamas produktas efektyviai prisidės prie aplinkos saugojimo ir energijos kaštų sutaupymo. Didelė dalis mūsų vykdomo projekto bus susijusi su žaliavų perdirbimu, bioproduktų bei natūralaus pluošto naudojimu, siekiant sumažinti naftos produktų naudojimą statybų sektoriuje. Mūsų kuriamas produktas yra be cemento, be metalo ir beveik nereikalauja vandens” - teigia įmonės Lietuvoje direktorė Jacqueline Paris Thormities.

Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) administruojamos nacionalinės ir ES investicijų lėšos padeda pritraukti į Lietuvą mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros ir inovacijų užsienio investicijų. Tai leidžia sėkmingai plėtoti MTEP veiklą, kurti naujas darbo vietas, įmonėms vystyti pažangiąją patirtį ir toliau didinti inovacijų plėtrą.

Šiuo metu „Smart FDI“ kvietimas teikti paraiškas yra sustabdytas, planuojama šių metų II ketvirčio pabaigoje skelbti naują kvietimą teikti paraiškas. Kviečiame susipažinti su priemonės „Smart FDI“ aprašo projektu.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location