Balandžio 19 d.

Skelbiami 2020 metų CERN inkubatoriaus Lietuvoje programos laimėtojai

2020-09-04 16:41 Dalintis:

Trys Lietuvos įmonės kurs naujus produktus naudodamos CERN sukurtas technologijas. 2020 m. Rugsėjo 2 d. įvyko CERN technologijų Lietuvos verslo vystymo centro (CERN inkubatoriaus) pirmojo kvietimo finalas, kurio atrankos komisija nusprendė, kad visi trys finalo dalyviai yra tinkami kurti naujus produktus pagal CERN sukurtas technologijas ir dalyvauti dvejų metų inkubavimo programoje. Konkurse nugalėjo inovatyvios, progresyvios, technologinės įmonės: 3D elektronikos spausdinimo įrankių gamintojai MB „Cyber POD“, elektroninės uoslės technologijos vystytojai UAB „Volatile Technologies LT“ ir mokomosios programėlės vaikams kūrėjai UAB „PaulaiTech“.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį prasidėjusiam konkursui paraiškas pateikė daugiau kaip dvidešimt idėjų autorių. Vėliau vykusiame atrankos etape buvo išgryninti trys finalininkai, kurių projektai buvo pripažinti tinkamiausiais pritaikyti CERN išvystytas technologijas ir sukauptas kompetencijas. „Inkubatoriaus atranką laimėjusių startuolių vystomoms technologijoms puikiai tinka CERN sukurtos žinios dėl savo daugiadiscipliniškumo. Startuoliai rado būdą, kaip CERN organizacija gali būti naudinga įgyvendinant jų inovatyvias idėjas. Šiandien šie startuoliai laimėjo progą glaudžiai bendradarbiauti su CERN specialistais ir galimybę kurti produktus, kurie turės įtakos visuomenei“, – sako dr. Adomas Jelinskas, CERN inkubatoriaus Lietuvoje koordinatorius.

Startuolis Cyber POD, kurio įkūrėjai yra Einius Okunevičius ir Andrius Mironovskis, sukels perversmą 3D spausdintuvų rinkoje sukurdamas pigų ir vartotojui draugišką spausdintuvą, kuris sugeba spausdinti integrinius grandynus. Toks spausdintuvas atpigins ir palengvins elektronikos inžinierių profesionalų bei mėgėjų darbą kuriant elektronikos prototipus. Adomas Malaiška ir Lucas Lopez su startuoliu Volatile Technologies LT maisto pramonei pristatys elektroninės uoslės technologiją, kuri leis maisto gamintojams užtikrinti aukštą produkcijos kokybę. Tokia technologija pakeis šiuo metu pramonėje naudojamus profesionalius degustatorius ir chemijos laboratorijas. PaulaiTech, kurio įkūrėjai yra Monika Paulė ir Žymantas Paulas, įves į mokomųjų priemonių rinką naujovišką mokomąją programėlę vaikams. Ši programėlė mokys vaikus tiksliųjų bei gamtos mokslų disciplinų smagiai ir patraukliai, pristatydama informaciją CERN laboratorijos kontekste.

Pirmieji CERN Inkubatoriaus startuoliai Lietuvoje yra labai įvairūs ir pragmatiški. „Man labai malonu, kad pirmieji naujos programos startuoliai atspindi tokią technologijų, taikymo srities, skirtingų brandos stadijų ir, dar svarbiau, lyčių atstovavimo įvairovę. Aš tvirtai tikiu, kad ši įvairovė yra puikus turtingos verslumo ekosistemos Lietuvoje atspindys. Tikimės sėkmingai dirbti su šiomis pirmosiomis startuolių komandomis ir bendradarbiauti su Lietuvos startuolių ekosistema“, – sako Ash Ravikumar, CERN žinių perdavimo grupės verslo plėtros pareigūnas.

Kiekvienas CERN inkubatoriaus programos laimėtojas įsikurs inkubatoriuje dvejų metų laikotarpiui, gaudamas 40 tūkst. eurų finansinę paramą ir iki 40 valandų nemokamų konsultacijų su CERN ekspertais.

Šaltinis: CERN LT

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location