Gruodžio 01 d.

Siūlo atverti „žaliąjį koridorių“ stambiems investiciniams projektams

2018-12-07 14:50 Dalintis:

Ūkio ministerija siūlo sudaryti palankesnes sąlygas Lietuvos ir  užsienio kapitalo įmonių įgyvendinamiems stambiems investiciniams  projektams. Šiandien Vyriausybės patvirtintame įstatymų projektų pakete  numatytos greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo Lietuvoje  procedūros ir papildomos dotacijos savivaldybei, kurioje įgyvendinamas  investicinis projektas.

„Konkurencija dėl stambių investuotojų Vidurio ir Rytų Europos  regione yra didelė, todėl būtinas „žaliasis koridorius“ siekiant išlikti  konkurencinga investicijų valstybe ir pritraukti daug darbo vietų  sukuriančius tiesioginių užsienio investicijų projektus ir palengvinti  sąlygas plėstis norinčiam lietuviškam verslui. Skaičiuojama, kad  įstatymų pakeitimai per 5 metus padėtų pritraukti apie 200 mln. eurų  investicijų į ilgalaikį turtą bei sukurtų 2 tūkstančius naujų darbo  vietų“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Ministerija siūlo stambiu investiciniu projektu laikyti tokį, kurio  investicijų į ilgalaikį kapitalą vertė ne mažesnė nei 30 mln. eurų ir  kuris sukurtų ne mažiau nei 200 naujų darbo vietų. Tokius reikalavimus  atitinkantiems Lietuvos ir užsienio bendrovių apdirbamosios gamybos arba  duomenų apdorojimo interneto serverių paslaugų (prieglobos)  investiciniams projektams bus sudaromos sąlygos pasinaudoti spartesnėmis  procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, žemės  nuosavybės, migracijos ir kitose srityse. Numatoma, kad su stambiais  projektais susiję klausimai institucijose bus nagrinėjami skubos tvarka  per 3 darbo dienas.

„Investuotojas naudą valstybei, savivaldybei ir jos gyventojams neša  ne tuomet, kai nusprendžia įsikurti, o tuomet, kai pradeda veiklą,  įdarbina gyventojus ir moka mokesčius. Dėl to spartesnės procedūros  naudingos ne tik greičiau veiklą vykdyti norinčiam pradėti verslui, bet  visiems. Dėl to valstybei svarbaus projekto statuso suteikimo  investuotojo projektui terminas trumpinamas pusmečiu. Taip pat puse metų  trumpės ir teritorijų planavimo dokumentų rengimas: jiems skirtos  teritorijos bus vystomos pagal vietovės arba savivaldybės lygmens  bendruosius planus“, – teigia V. Sinkevičius.

Skaičiuojama, kad investuotojai sutaupytų iki 18 mėnesių, jei  savivaldybės iš anksto numatytų ir paruoštų teritorijas stambiems  projektams įgyvendinti. Atsižvelgiant į tai, siūlomos atitinkamos  paskatos savivaldybėms – įsigaliojus stambaus projekto investicijų  sutarčiai, iš valstybės biudžeto savivaldybei būtų skiriama iki 5  procentų projekto vertės speciali tikslinė dotacija, skirta viešajai  infrastruktūrai plėtoti.  

Numatoma paskirti atsakingą stambių projektų koordinatorių,  koordinuosiantį bendradarbiavimą tarp investuotojo ir institucijų. Taip  pat numatoma įsteigti ministrų ir viceministrų lygmens konsultacinį  komitetą svarbiausiems tarpinstituciniams klausimams derinti.

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location