Gegužės 21 d.

Širdies ligų prevenciją namuose imasi spręsti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė

2019-06-14 07:45 Dalintis:

Lietuvą neseniai sukrėtė garsių žmonių staigios mirtys. Ar yra galimybė šių mirčių išvengti? Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos 2017 metų duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos kasmet sukelia 17,5 milijonų mirčių, tai sudaro 31 proc. visų mirties priežasčių. Ligų prevencijos priemonės kartu su asmeniniu širdies veiklos stebėjimu namuose tampa vis svarbesnėmis užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūrą.

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė „Zivė“ sukūrė išmanų nešiojamą širdies parametrų stebėjimo įrenginį, kuris šiuo metu yra sertifikuojamas Vokietijos TÜV Rheinland medicinos auditorių. Atlikus reikalingas medicinos sertifikavimo procedūras, prietaisais planuojama prekiauti visoje Europoje, tai pat ir Lietuvoje.

Išmanusis prietaisas yra skirtas širdies darbo stebėjimui, kuris pagelbėtų tiek širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupėms, tiek žmonėms, besirūpinantiems savo širdies ir kraujagyslių ligų prevencija. Įrenginį bus galima naudoti namuose, jam uždėti nereikės specialių žinių. Prietaisu užrašytą kardiogramą, galės perskaityti ir gydytojai, o pagrindinius širdies parametrus realiu laiku bus galima stebėti išmanaus telefono ekrane. Kartu yra sukurti ir ilgalaikio širdies stebėjimo (iki 72 val.) bei momentinio (0,5 – 3 min.) simptominių būsenų fiksavimo prietaisai.

Įmonė taip pat planuoja ateities įrenginiams panaudoti dirbtinio intelekto galimybes diagnozuoti širdies ligas ankstyvose stadijoje, sujungiant sukauptų didžiųjų duomenų masyvus (big data) ir genetinių tyrimų rezultatus.

Šaltinis: UAB „Zivė“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location