Vasario 08 d.

Sėkmingo metalo perdirbimo verslo įkūrėjas: „rizika pasiteisina!”

2018-08-27 14:40 Dalintis:

„Žiedinė ekonomika“ – tarsi burtažodis skambantis keistas  terminas, vis garsiau ir dažniau linksniuojamas politikų ir ekspertų  visoje Europoje. Tai siekis, kad kuo daugiau atliekų būtų perdirbamos ir  panaudojamos naujai gamybai. Viską panaudoti iš naujo, nieko neišmesti –  toks turėtų būti ateities ekonomikos „žiedas“.

Klaipėdiečio įmonė veikia visoje Lietuvoje

Daug kam kaip naujovė skambantis idealas „atliekas paversti  ištekliais“ visiškai nestebina D. Paplausko. Jo dar 2002-aisiais  gimtajame Klaipėdos krašte įkurta įmonė „APK“ atliekas perdirba jau  šešiolika metų.

„Mūsų veiklos pagrindas – metalo laužo surinkimas ir perdirbimas.  Surenkame negabaritinius, metalo gaminius, juos pjaustome, apdirbame,  pritaikome naujiems poreikiams. Taip pat perdirbinėjame mašinų kabelius,  įvairią techniką, net utilizuojame laivus“, – aiškina D. Paplauskas,  pirmąją atliekų perdirbimo aikštelę įkūręs Kretingoje, o vėliau dar dvi  įsteigęs Liepų gatvėje ir Šilutės plente, Klaipėdoje.

Įmonėje šiuo metu dirba 40 žmonių. Nors ji įsikūrusi Klaipėdoje,  darbai vyksta visoje Lietuvoje, atliekos superkamos ir tvarkomos ne tik  įmonės aikštelėse, bet ir įvairiose pačių klientų nurodytose vietose.

Dėmesys aplinkosaugai

Vyro įkurtas verslas dėl savo specifikos neatsiejamas nuo  aplinkosaugos. Įmonė siekia mažinti į aplinką patenkančių teršalų kiekį,  o metalo laužą pritaiko antriniam panaudojimui. Aplinkosaugos  klausimais konsultuojami ir įmonės klientai. Įmonės vadovas nedvejoja,  kad augantys aplinkosaugos standartai yra naudingi ir žmonėms, ir  gamtai.

„Mūsų verslas neišvengiamai prisideda prie švarios aplinkos. Tai  užtikrinama ir atidžiai stebinčių aplinkosaugos agentūrų. Dirbant šioje  srityje buvo galima labai gerai pajausti, kad standartai per keliolika  metų nuo veiklos pradžios drastiškai pasikeitė. Dabar jie nepalyginamai  išaugę. Tai – labai gerai, visapusiškai bendradarbiaujame, kad juos  atitiktume. Žinoma, kad kiekvienas verslas pirmiausiai siekia pelno, bet  suvokimas, kad savo darbu saugome ir aplinką, suteikia papildomos  motyvacijos ir pasitenkinimo“, – neslepia įmonės vadovas.

Investicijų poreikis

Bet kokiai plėtrai reikalingos investicijos. Su šia aksioma susidūrusiai UAB „APK“ padėjo ir verslo plėtros specialistai.

„Norėdami plėsti ir net planuoti esamus darbus, turime atnaujinti  techniką. Kitaip tiesiog neįmanoma. Atnaujinant techniką būna  reikalingos ir paskolos. Pastaraisiais metais sparčiai augome, tam  reikėjo naujos krovimo technikos ir krovinio transporto atnaujinimo.  Visa tai įgyvendinti padėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“  (INVEGA) – pasinaudojome jų administruojama priemone „Portfelinės  garantijos lizingo sandoriams“, finansuojama iš Europos regioninės  plėtros fondo. Taip pat kompensavome ir dalį faktiškai sumokėtų paskolos  palūkanų“, – pasiteisinusius sprendimus prisimena D. Paplauskas.

„APK“ steigėjas neturi sėkmės formulės, kuria galėtų atskleisti  skaitytojams, tačiau neabejoja paklaustas, ar versle pasiteisina rizika.

,,Tikrai esu linkęs rizikuoti. Bet sakyčiau, kad rizikuodamas iš  šimto procentų atvejų dešimt nepataikau, o devyniasdešimt pataikau“, –  šypsosi jis.

Klausimas, ar technologinė pažanga gali padaryti jo verslą nebereikalingą, D. Paplauskui nerimo taip pat nekelia.

„Kol nėra pakaitalo metalui, kol mokslininkai nesukūrė ko nors  pigesnio, kol bus liejama armatūra, gaminami automobiliai, statomi nauji  laivai, tol gyvuos ir mūsų verslas“, – juokiasi jis.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location