Spalio 20 d.

Sėkmingas Vokietijos ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimo pavyzdys

2019-09-16 11:54 Dalintis:

Jei kada nors, viešėdami Vokietijoje, susigundysite įsigyti bavarišką megztinį, atkreipkite dėmesį į mažą detalę – sagas. Gali būti, kad nešiosit dalelę iš Lietuvos.

A. Mikelskio įmonė iš Ventos, jau 20 metų gamina sagas ir kitus gaminius iš natūralių medžiagų: elnio, briedžio, galvijų ragų ir galvijų kaulų. Apie 70 proc. produkcijos eksportuojama į Vokietiją ir Austriją. 30 proc. produkcijos realizuojama Lietuvoje – tiekiama siuvykloms, dizaino salonams ir kt.

Klientams siūlomi ne tik įmonės darbuotojų kurtų sagų modeliai ir gaminiai, bet gaminama ir pagal užsakovų pageidavimus.

Prieš kurį laiką Lietuvos įmonės verslo pasiūlymą, patalpintą Enterprise Europe Network tinkle, pastebėjo įmonė iš Bavarijos. Tai – 70 metų tradicines sagas iš buivolų ragų, riešutų, metalo, kaulo imitacijos bei plastiko gaminanti ir parduodanti kompanija. Matydama, kad sagas (pvz. iš buivolų rago) gaminti pačioje Vokietijoje yra per brangu, ir norėdama sutaupyti, vokiečių įmonė ieškojo pagalbos už savo šalies ribų. Užsienio kompanijos dažnai gamina iš tos pačios žaliavos, kokybiškai ir, neretu atveju, pigiau.

Enterprise Europe Network partneriai iš Lietuvos ir Vokietijos sėkmingai ir greitai suvedė abi įmones.

Po kurio laiko Bavarijos įmonė pranešė, kad bendradarbiavimą su Lietuvos įmone gali vadinti sėkmingu ir labai sklandžiu. Jau po kelių pokalbių telefonu buvo sutarta dėl pirmojo užsakymo – rankų darbo sagų iš elnio ir briedžio rago. Sagos, operatyviai pagamintos, po dviejų savaičių jau keliavo pas užsakovus.

Po pirmojo užsakymo gavimo Bavarijos įmonė nori ir toliau bendrauti su Lietuvos įmone bei jau pateikė naujų užsakymų.

Šių įmonių bendradarbiavimas – vienas iš daugelio sėkmingų susitarimų pavyzdžių padedant Enterprise Europe Network. Viena iš nemokamų tinklo priemonių, kuria dažniausiai įmonės ir pasinaudoja – verslo bendradarbiavimo duomenų bazė – tai nemokama priemonė, suteikianti galimybę susirasti verslo partnerių daugiau nei 60 šalių. Bazėje talpinama tūkstančiai pasiūlymų, jie reguliariai atnaujinami.

Šaltinis: eenlietuva.eu.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location